Kalendarz adwentowy na 8 sposobów

Kalendarze adwentowe kojarzą nam się nieodmiennie z pudełkiem czekoladek, zjadanych w pierwszej możliwej chwili, jak rodzice nie widzą 🙂 Może też dlatego same nie miałyśmy wielkiej motywacji do zrobienia takiego cacka. W końcu przed świętami i tak będzie szansa na dodatkowe kalorie.

Wydawało nam się też, że to lekkie szaleństwo, które przyszło do nas zza granicy, ale jakież było nasze zdziwienie, gdy zarówno w polskiej blogosferze jak i na zagranicznych portalach trafiłyśmy na kilka ciekawych pomysłów.

Zebrałyśmy je dla Was wszystkie w jednym miejscu!

1. Projekt cacko

Projekt Ani z projektcacko.pl przypadł nam do gustu bo jest połączeniem naszych majsterkowych zamiłowań (drewno) i odrobiny słodyczy w ciekawym wydaniu.

Poza tym sam kalendarz może służyć znacznie dłużej i jeśli ozdobimy go lampkami choinkowymi to mamy super ekochoinkę. Z resztą zerknijcie sami:

projekt cacko

Projekt cacko

2. O zebrze

Z kolei Ola z bloga ozebrze.blogspot.com odczarowała nam widmo kolejnych centymetrów w talii 😉 Jej pomysł na drobne upominki i przyjemnostki bardzo nam się spodobał. Co może być fajniejszego od drobnej uprzejmości czy fajna książka na wieczór? No powiedzcie sami…

o zebrze

O zebrze

3. Kasia at home

Właścicielka bloga kasiaathome.blogspot.com  przygotowała bardzo fajne kopertki z drobiazgami. Wszystko w eko-wydaniu, bo i szary papier i fajna gałązka. Super ozdoba na ten okres oczekiwania na święta.

kasia at home

Kasia at home

4. Enjoy your home

Lu z bloga enjoyourhome.blogspot.com rozbroiła nas prostotą swojego rozwiązania! Tu nie trzeba nic więcej dodawać, to trzeba zobaczyć! 🙂

enjoy your home

Enjoy your home

5. Szufladki z zapałkami

Na zagranicznych blogach też wpadło nam w oko kilka projektów, między innymi ten z pudełkami po zapałkach. Co prawda teraz rzadko używamy już zapałek, ale jeśli już to warto zbierać opakowania! To projekt Graciousrain.

Graciousrain

Graciousrain

6. Kalendarz adwentowy na choince

Na stronce Little scandinavia znajdziecie kilka prostych w wykonaniu kalendarzy adwentowych, które możecie zrobić razem z dzieciakami.

christmas_tree_advent_calendar

christmas_tree_advent_calendar

7. Koperty na ścianę marsz!

Tu z kolei bardzo prosty przykład na kalendarz adwentowy z kolorowych kopert. Prosty i efektowny! Brawo dla Inhabitos! 🙂

Holiday-Advent

Holiday-Advent

8. Mikołaje z rolek po papierze

Z kolei na  stronie Dailiholiday znalazłyśmy bliski naszemu sercu upcyclingowy projekt z rolek po papierze toaletowym! I tu pojawia się pytanie w ilu jeszcze projektach same wykorzystamy ten niezmiernie wdzięczny materiał? 😉

Advent_calendar

Advent calendar

A Wy w tym roku robiliście swój kalendarz adwentowy? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami!

0 Udostępnij