Warsztaty Majsterek w „Pokoju na lato”

W pokojach zazwyczaj nie można brudzić, piłować, malować czy hałasować. Chyba, że jest to „Pokój na lato” czyli inicjatywa Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym pokoju przez całe wakacje będą się działy same ciekawe wydarzenia. Nie mogło nas tam zabraknąć! Trzy specjalne majsterkowo-historyczne warsztaty poprowadzą Majsterki w okrojonym składzie, bo Alicja kilka dni temu została świeżo upieczoną mamą 😀

f ot: Marek Michalski/MPW

fot: Marek Michalski/MPW

W tej świetnie urządzonej, zbudowanej z drewna przestrzeni przy ulicy Grzybowskiej 79 wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której opowiedziałyśmy jakie warsztaty poprowadzimy:

 • 4 czerwca, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów, będziemy majsterkować w stylu XX-lecia międzywojennego.
  Na warsztat trafią małe skrzynki wojskowe (nie aż tak stare, ale też z duszą, bo z lat 70. i 80.), które będziemy zamieniać na pokojowe  – dosłownie i w przenośni – szafki na kosmetyki, lekarstwa lub biżuterię. By jeszcze mocniej nawiązać do okresu przedwojennego będziemy pracować tylko tradycyjnym, ręcznymi narzędziami i przy użyciu tradycyjnych bejc, farb oraz wosków. Już szukamy starych receptur sprzed wieku!

  fot: Marek Michalski/MPW

  fot: Marek Michalski/MPW

 • W lipcu (choć nie 22. tylko 9) nawiążemy do lat 40. i 50., kiedy to Warszawa i cała Polska odbudowywała się z wojennych gruzów. Dlatego zabierzemy się do prac z…. betonem, z którego będzie można zrobić domowe gadżety (świeczniki, obciążniki do obrusów). Tym samym pokażemy jak ten industrialny, zimny materiał można udomowić i oswoić. Ale też udowodnimy, że takie ozdoby do mieszkań mogą być wykonane w bardzo ekologiczny sposób.

  fot: Marek Michalski/MPW

  fot: Marek Michalski/MPW

 • W sierpniu przyjdzie czas na lata 80., a więc złote czasy polskiego Zrób To Sam, kiedy królował Adam Słodowy. Nasz mentor pokazywał milionom Polaków jak polubić majsterkowanie. Zainspirowane jego projektem, zaproponujemy wykonanie drewnianej, tradycyjnej zabawki  – klocków do gry w kółko i krzyżyk. To zabawka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będzie to okazja, by liznąć podstaw stolarstwa i tradycyjnych metod majsterkowania propagowanych przez pana Adama.
   fot: Marek Michalski/MPW

  fot: Marek Michalski/MPW

  Wkrótce poinformujemy Was o szczegółach rejestracji na nasze warsztaty. Już wiadomo, że będą darmowe. Ale ilość miejsc jest ograniczona, także kto pierwszy, ten lepszy 😉
  Kto się nie załapie, ten i tak niech przyjdzie odwiedzić ten jedyny w swoim rodzaju pokój. Majsterki będą miały tu bowiem zacne sąsiedztwo. Przez całe wakacje będą się odbywać dziesiątki warsztatów, koncertów, spotkań i wykładów, a nawet wyprzedaży garażowych! Start już w najbliższy weekend w Warszawie… od koncertu Pablopavo i Ludzików!
  Szczegółów szukajcie na  Facebooku, albo na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.
  Szykuje się nam prawdziwie gorące lato!
  Wasze M.

 

 

 

0 Udostępnij