Kim są Majsterki?

Adam Słodowy uczył w PRL jak zrobić coś z niczego. Idziemy w jego ślady. Pokazujemy, że dziś majsterkować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie.

W czasach, kiedy wszystko można kupić, uczymy że samemu da się zrobić coś bardziej oryginalnego. A dzięki temu zaoszczędzić, dać przedmiotom drugie życie i otoczyć się niebanalnymi rzeczami.

Majsterkujemy, odnawiamy, malujemy, wiercimy, kleimy i wbijamy gwoździe. Mówiąc krótko – udowadniamy, że kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi. 😉 Wszystkie pomysły, rady i spostrzeżenia publikujemy na naszym blogu.

Czytajcie, komentujcie i piszcie do nas śmiało!

[email protected]

 • Barbara Sowa

  Marzyła mi się Akademia Sztuk Pięknych, ale stchórzyłam i wybrałam dziennikarstwo. Nie żałuję, bo dzięki temu zjeździłam pół świata i poznałam setki fantastycznych ludzi. Ale artystyczne ciągoty co i raz mnie dopadają. Jeszcze niedawno chwytałam za pędzel i wyżywałam się na płótnie, dziś częściej maluję… na meblach. Renowacja to mój konik, zwłaszcza wyszukiwanie i odnawianie mebli z okresu PRL-u. Wystarczy odrobina cierpliwości, talentu i pracy, a znienawidzone przez naszych rodziców komody na wysoki połysk czy klubowe fotele zyskują nowe życie.
  Kiedy nie piszę, nie maluję i nie czytam, to uczę się strzelać foty. Moim najmłodszym dzieckiem jest społeczno-kulturalny miesięcznik Pismo. Magazyn opinii, który współtworzę razem z najlepszą ekipą świata 🙂

 • Sylwia Czubkowska

  Nigdy nie planowałam zostania ani dziennikarką ani tym bardziej blogerką. Kiedy jednak trafiłam na staż do tygodnika „Przekrój” tak się wciągnęłam, że zostałam w nim na trzy lata a w samym dziennikarstwie jestem już kilkanaście lat, w tym od 2009 roku w Dzienniku Gazecie Prawnej.
  Podobnie było z wciągnięciem się w majsterkowanie. Początkowo miałam tylko poprawić niedoróbki po ekipie remontującej moje mieszkanie: naprawić krzesła, zrobić stolik, domalować ściany. Okazało się, że jest to tak świetna sprawa, że wylądowałam na kolejnych kursach: z renowacji mebli, ze stolarstwa, a nawet z ciesielki.
  Mimo iż jestem typową dziewczyną z miasta odkryłam, że równie mocno co pieczenie ciast, komiksy i kompulsywne oglądanie seriali uwielbiam wszystko co drewniane i z drewnem związane.

 • Alicja Rzeczkowska

  Pasję do staroci odziedziczyłam po tacie, pasją do majsterkowania zaraziły mnie dziewczyny! Uwielbiam przerabiać wszystko to co nieoczywiste: stare komputery, płyty rozdzielcze czy garnki. Jestem mamą trójki dzieci, Leona i bliźniaków – Klary oraz Bruna, dzięki niemu ze zdecydowanie większym zainteresowaniem pochylam się nad wszystkimi projektami związanymi z dziećmi. W wolnych chwilach, gram w Cywilizację, Wiedźmina i Diablo, czytam kryminały i planuje kolejne wypady za miasto!

  Zawodowo jestem związana z branżą budowaną. Obecnie zajmuję się rozwojem biznesu w Europie Wschodniej związanego z domami inteligentnymi w firmie Somfy.