Nowe terminy warsztatów: renowacja, cyklinowanie, tapicerka i DIY z butelek

Powoli zbliża się koniec wakacji, a wraz z początkiem jesieni mamy dla Was prawdziwy wysyp warsztatów! Zarówno naszych, jak i gościnnych. Na pewno znajdziecie coś dla siebie więc jak najszybciej zapisujcie się na zajęcia.

Koniec lipca, za chwilę już znów zima –Taco H. w tym kawałku ma niestety rację. Sierpień to taki moment, że jeszcze niby ciepło, jeszcze wakacje, jeszcze jesień wydaje się być odległa, ale to tak naprawdę końcówka wakacji.

Nie ma się jednak co smucić, bo wraz z jesienią wracają warsztaty i to wracają z takim impetem i różnorodnością, że powinniście być naprawdę zadowoleni. Oto rozkład jazdy na najbliższych kilka tygodni. Będziemy go regularnie uzupełniać wraz z pojawianiem się kolejnych terminów wydarzeń.

Jeżeli czatujecie na takie warsztaty, to zachęcamy, by zapisać się na nasz newsletter. Jego subskrybenci nie tylko jako pierwsi będą poznawać terminy warsztatów ale także czekają na nich inne niespodzianki: konkursy, DIY-owe tipy i spora dawka inspiracji.

KALENDARZ WARSZTATÓW: JESIEŃ 2019

„ZERO WASTE” Z BUTELEK
data: 31 VIII – 1 IX
czas trwania: dwie edycje każda trwa około godziny, o 11 i 13.
cena: bezpłatne
zapisy: [email protected]

Szklany wazon idealny na kwiaty z butelki malowanej sprejem

Podczas kolejnej edycji festiwalu Przeróbmy, która odbędzie się już w ostatni weekend wakacji w praskim Koneserze będzie można razem z nami zrobić wazony ze szklanych butelek.

Obiecujemy – wymyślimy takie metody, że to będzie zadanie nie tylko dla dzieciaków, choć te (od 7 roku życia i pod opieką dorosłych) też zapraszamy!

Odbędą się dwie edycje warsztatów o godz 11 i 14. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne ale pierwszeństwo będą miały osoby, które zaklepią sobie miejsce mailowo. Piszcie do nas na [email protected] i dajcie znać którego dnia i w której turze warsztatów chcecie wziąć udział. Zarezerwujcie sobie czas na zabawę w klimacie zero waste.

Warsztaty odbędą się na stanowisku Braci Sadowników (to ci od jabłek). Firma jest partnerem wydarzenia, wiec przerabiać będziemy butelki po ich sokach (spokojnie, nie musicie niczego przynosić, butelki zapewniamy, ale jeśli dopadnie Was pragnienie, to zachęcamy do spróbowania musującego jabłka z kwiatem bzu, to nasz ulubiony).

NIE MA BRZYDKICH MEBLI
daty:
19 X23 XI14 XII
czas trwania: 10-18
ilość miejsc: 6
cena: 350 zł
zapisy: [email protected]

 

Krzesło z IKEI, gotowa sosnowa konsola, produkcyjniak z fabryki mebli Radomsko udający klasycznego Thoneta, zwykły stolik pod telewizor z lat 60, szafeczka na wino aspirująca do bycia z Prowansji, nadgryzione zębem czasu szafki nocne z lat 50…. To bohaterowie naszych warsztatów, na których kolejne trzy edycje zapraszamy.

Przebieg zajęć:

  • szkolenie z BHP
  • podstawowe metody oczyszczania starych mebli i przygotowywania ich do dalszej pracy: praca z żelem do usuwania powłok, opalarką, szlifierkami, wybór odpowiedniego papieru, skrobaków i cyklin.
  • praca nad meblem uczestnika warsztatów (UWAGA nie przeprowadzamy renowacji tapicerki, warsztaty są z odnawiania mebli drewnianych, fornirowanych i ewentualnie z MDF)
    Mebel musi być takiej wielkości i wagi byście samodzielnie byli w stanie wnieść go na 2. piętro, i przenieść przez pojedyncze drzwi. To nie tylko informacja logistyczna ale także wskazówka, co do tego, ile jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia. Meble nie mogą być z drewnojadami – bo niestety ich wytrucie zajmuje więcej niż jeden dzień i uniemożliwi pracę nad projektem. Także, zanim zdecydujecie się mebel przynieść do nas musicie się pozbyć „mieszkańców na gapę”.
  • uczestnicy mogą przejść kurs malowania szablonów, robienia przecierek i metody tzw. suchego pędzla.
  • każdy uczestnik pozna podstawy bejcowania, woskowania, politurowania i olejowania drewna.
  • zapewniamy wszystkie narzędzia, potrzebne do tego, aby mebel oczyścić oraz preparaty do ich wykończenia, ozdabiania i stylizacji (farby kredowe, woski, bejce).
  • w cenie warsztatów jest woda, kawa i herbata przez cały czas trwania wydarzenia.

Warunkiem potwierdzającym uczestnictwo w wydarzeniu jest zgłoszenie mailowe oraz wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do 2 dni od daty zgłoszenia. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach później niż na tydzień przed ich terminem. Numer konta i szczegóły przesyłamy e-mailowo.

ODNAWIALNIA KRZESEŁ Z NAUKĄ CYKLINOWANIA
data: 21-22 IX, 13-14 X, 9-10 XI, 7-8 XII
czas trwania: dwa dni, od 10-16
ilość miejsc: 10
cena: 490 zł
Zapisy: [email protected]

Kolejna edycja wyjątkowych warsztatów, które poprowadzi dla Małgorzata Budzich z bloga Odnawialnia. Gosia jest nie tylko autorką pięknych i niezwykle ciekawych renowacji mebli ale także ekspertką od trudnej sztuki ostrzenia cyklin, które są niezbędnie w niemal każdej renowacji.

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy nauczą się czym są cykliny, jak je wybierać i dobierać w zależności od rodzaju mebla, jak poprawnie cyklinę naostrzyć i następnie za jej pomocą oczyszczane będą drewniane krzesełka.

Drugiego dnia oczyszczony mebel będzie wykańczany w tradycyjnych technikach: bejcowanie, woskowanie, olejowanie. Te warsztaty skupiają się na uzyskaniu jak najbardziej naturalnego wykończenia mebla, więc ewentualne malowanie będzie tylko w ograniczonym zakresie.

W cenie warsztatów jest: cyklina, wszystkie materiały niezbędne do wykończenia mebla, woda, kawa i herbata.

Jeśli nie macie krzesła, a chcielibyście wziąć udział w warsztatach skontaktujcie się z Gosią. Dopłata za krzesło 50 pln. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.

TAPICEROWANA PUFA OD MEBLOVYCH KREACJI
daty: 8 IX i 24 XI
czas trwania: dwie tury 10-14 i 15-19
ilość miejsc (na każdą turę): 8
Koszt warsztatów: 330 zł
Zapisy: [email protected]

Uwielbiane przez Was warsztaty prowadzone przez duet: Kasia i Dominik z Meblovych Kreacji. Po raz kolejny będzie możliwość wykonania pięknych, tapicerowanych puf. Każdy z uczestników otrzyma stelaż wraz z nóżkami na bazie którego wykona oryginalną i niepowtarzalną pufę. Do wyboru jest kilkanaście ciekawych i modnych tkanin.
Będzie można poznać kilka przydatnych technik

  • podstawy tapicerowania
  • używanie pneumatycznych takerów
  • szycie lamówki na maszynie
  • wykańczanie woskiem i farbami drewnianych nóżek.Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.

PODSTAWY TAPICEROWANIA NA WARSAW HOME
daty: 3-5 X
czas trwania: od 10 do 17
ilość miejsc: bez ograniczeń
koszt: bezpłatne
zapisy: bez zapisów

Chcielibyście zabrać się za tapicerowanie ale nie macie pojęcia od czego zacząć. Jak wybrać taker, jakie są różnice między gąbkami, co to jest fizelina, do czego służy taka zakrzywiona igła i wreszcie jakie tkaniny nadają się do tapicerek?

Na wszystkie te pytania odpowiemy podczas pokazów tapicerowania podczas targów Warsaw Home, które odbędą się w pierwszy weekend października w centrum Ptak w podwarszawskim Nadarzynie.

Pokazy tapicerowania klasycznych mebli z PRL oraz specjalne prezentacje na temat trendów w tapicerowaniu mebli oraz tego jak inspiruje je także moda i popkultura będziemy prowadzić na stanowisku polskiego producenta tkanin Lech Modern Fabrics. Szczegóły tego jak będzie można nas znaleźć podamy bliżej samego wydarzenie. Ale już teraz zapraszamy, bo szykujemy prawdziwą bombę wiedzy!

Pomysł na warsztaty

Jak widać szykuje się nam ta jesień naprawdę pracowita. Ale wciąż mamy jeszcze wolne terminy w pracowni, która czeka na kolejne kreatywne warsztaty. Więc jeżeli macie ochotę i pomysł na poprowadzenie takich zajęć to dajcie nam znać, chętnie Was ugościmy. Piszcie na [email protected].

Wasze M.

 

0 Udostępnij