Blog

3. urodziny Majsterek [DUŻO ZDJĘĆ]

IMG_3679

13 lutego Nie, to nie jest dobra data. Zima, ale już dawno po Bożym Narodzeniu, więc nie wiadomo, po co właściwie jeszcze trwa ta zima. Niby jeszcze karnawał, ale już bliżej końca. Piąty miesiąc bez słońca więc organizm powoli zaczyna popadać w stupor. Dzień przed Walentynkami. Jak już, to 13 lutego uwielbia tylko Barney Stinson… Czytaj dalej »

Pokochajmy lata 70. we wnętrzach

lata 70

Na świecie było kolorowo, hippie, nowocześnie ba wręcz futurystycznie. W mieszkaniach pojawiły się meble z elementami plastiku, nowoczesny sprzęt RTV, inspiracje wzorami z Indii i Maroka a równolegle mocne geometryczne wzory. I kolor, dużo koloru. Do tego stopnia, że w Stanach Zjednoczonych ten zwariowany okres nazywany bywa czasem  „the decade that taste forgot”, czyli „epoką, o której… Czytaj dalej »

#TrzypoTrzy czyli inspiracje Majsterek. Styczeń

Zrzut ekranu 2017-02-03 o 09.44.41

Czytamy, oglądamy, podróżujemy, wydajemy pieniądze, a najpierw je zarabiamy, uczymy się, poznajemy ludzi, słuchamy różnych opinii, nie zgadzamy się z nimi lub wręcz przeciwnie. Wszystkie te doświadczenia wpływają na to, co nam się podoba. W jakich mieszkaniach mieszkamy, a jakie nam się marzą. Na to, jak przerabiany starocie i na to, jakie nowe projekty chodzą… Czytaj dalej »

Warsztaty urodzinowe dla 7-latka u Majsterek

majsterki warsztaty dzieci

Można iść o kina (jak na dobry film to pochwalamy!), do teatru (tym bardziej!), można zabrać całą klasę do specjalnej sali zabaw (ale to jednak banał i ile razy dzieciaki mogą siedzieć w tych kulkach). Można wreszcie pokombinować i… zrobić coś zupełnie zwariowanego, czyli imprezę urodzinowa połączoną z warsztatami! Taka właśnie impreza odbyła się w… Czytaj dalej »

Majsterkowe hity z YouTube

IMG_8382

Sześć zer, wreszcie sześć zer! Łącznie nasze i Allegro filmiki na YouTube przekroczyły już milion odsłon. Ej wiemy oczywiście, że daleko nam do YouTubowych gwiazd ale i tak to naprawdę świetne uczucie. Przed nami kolejnych kilkanaście już nagranych wideo, m.in z prezentami na Dzień Babci i Dziadka oraz z romantycznym prezentem wprost na Walentynki… Ten… Czytaj dalej »

10 najlepszych postów 2016 roku

urodziny-majsterek02

To dopiero był rok! Dla Majsterek wyjątkowy, bo obfitujący w nowe dzieci… I to dosłownie. Ekipa nam się nie tylko powiększyła o Leona, ale narodziło się też wirtualne dziecko, czyli kanał na You Tube – Allegro Wnętrza. Ale dziś bohaterami wpisu nie będą najmłodsze pociechy majsterek, które jeszcze nie wyrosły z pieluch, lecz nasz pierworodny i… Czytaj dalej »

8 Sylwestrowych inspiracji last minute

zegary sylwestrowe

Skąd się wziął Sylwester? Dlaczego akurat ta noc jest tak ważna w kalendarzu? Zastanawialiście się kiedyś skąd ta presja, żeby ten ostatni dzień w roku spędzać na hucznej zabawie? Otóż zwyczaj świętowania ma juz ponad 1000 letnią historię! Jeszcze w starożytności wróżka Sibilla przepowiedziała koniec świata, który miał nastąpić w nocy z 31 grudnia na… Czytaj dalej »

Świąteczne kartki i pomysły na życzenia

choinka-majsterki-obraz-6

„Pocztówka” – wiecie skąd ta nazwa? Odpowiada za nią Henryk Sienkiewicz. Tak sam Sienkiewicz, który słowo to wymyślił, jako propozycję na konkurs dotyczący nazwy karty pocztowej. – Nazwa była potrzebna bo i forma pocztowej przesyłki w takiej postaci była nowatorska – opowiadała nam kilka dni temu Klaudia Pazdan z Muzeum Etnografii. – Co więcej była wręcz… Czytaj dalej »

Mikołajkowy konkurs – WYNIKI!

samochodziki-rzemieslniki-majsterki-1

Przyznamy Wam się: miałyśmy w tym roku już nie szaleć z szykowaniem świątecznych projektów. Przy okazji nagrywania na YouTube (które uwaga ogarniałyśmy w październiku) powstało kilka projektów (w tym wieszak na wino, kalendarz adwentowy i śniegowe kule), więc wydawało nam się, że już wystarczy. Ale przyszedł grudzień i jednak nas naszło! To „Last Christmas” płynące… Czytaj dalej »