BlogInTalk, czyli warto rozmawiać o blogach wnętrzarskich

Saska Kępa, kawa, ciacho i blogi wnętrzarskie… stanowczo przepis na udany niedzielny poranek.
Tak jak See Bloggers wzbudziło w nas mieszane uczucia, tak spotkanie w ramach BlogInTalk okazało się być znacznie bardziej inspirujące. Może dlatego, że pogoda lepsza, grono mniejsze i do tego złożone tylko z blogerów (czy raczej blogerek 🙂 )… a może to atmosfera naszej ukochanej Francuskiej…? Co by nie było, było naprawdę fajnie. Wreszcie na żywca poznałyśmy dziewczyny stojące za blogami, które czytamy od dawna i te, których blogów nie znałyśmy a teraz już o nich wiemy i też będziemy regularnie odwiedzać!

Spotkanie zorganizowali Magda i Piotrek Motrekno z Blogów Wnętrzarskich czyli sieci łączącej ten właśnie fragment blogosfery. Takie DIYowe blogaski jak nasz to malutka w niej mniejszość. Łącznie w Blogach Wnętrzarskich jest już skupionych około 400 blogów i co ciekawe prowadzą je niemal wyłącznie dziewczyny.
Na warszawski BlogInTalk poświęcony temu gdzie zmierzają te blogi też przyszły też same dziewczyny, ale za to bardzo fajne i każda (podobnie jak ich blogi) inna.
Warto w nie wszystkie jak najczęsciej zerkać! Oczywiście już po tym jak u nas przeczytacie wszystko od deski do deski i zapragniecie trochę bardziej inspiracyjnych a mniej majsterkowych klimatów.
Blog in Talk

Sama Magda Motrenko bloguje – to ona stoi za ciekawymi Wnętrzami Zewnętrzami gdzie zabawnie opisuje swoje zmagania z urządzaniem mieszkania ale także pokazuje ciekawych polskich projektantów.
Kasia z ConchitaHome.pl – bloga prowadzi już prawie 7 lat! No WOW! A na nim oprócz trendów i wnętrzarskich inspiracji jest i trochę DIY (w tym nasz ulubiony post o przemalowywaniu mebli z płyty MDF) i ciekawe recenzje książek związanych z wzornictwem, czy relacje z targów designu i meblarstwa.
Ola z Apetyczne Wnętrze jest architektką i właśnie tą wiedzę i umiejętności przelewa na bloga i to już od prawie czterech lat. Jest fanką wnętrz jak to głosi jej nazwa apetycznych ale dosyć oszczędnych, raczej w skandynawskim stylu.
Podobnie jak i Kasia z My Full House, która przez lata mieszkała w Danii i stamtąd przywiozła miłość do skandynawskiego designu. Bardzo ciekawie opowiadała o tym jak rozwija się i wygląda blogosfera wnętrzarska w Norwegii.

O Instagrama trzeba dbać!

O Instagrama trzeba dbać!

Marta z Fotost(w)ory swoją przygodę z blogowaniem zaczęła od… remontu własnego mieszkania. Skądś to znamy, nie? 🙂 Choć od tamtej pory minęło już kilka lat i remont dawno się skończył, to Marta wciąż bloguje i dzieli się tym co ją wnętrzarsko inspiruje i interesuje.
Ludmiła z Enjoy Your Home na blogu opisuje swoje … 25 metrowe (tak dobrze czytacie!) mieszkanko, które tak urządziła, że rozmiar naprawdę nie ma znaczenia! A pomysły jakie ma i realizuje na jego urządzenie naprawdę są warte zobaczenia!
Ania, czy raczej Anicja z Anicja’s White Space łączy na swoim blogu opisywanie wnętrzarskich inspiracji z pokazywaniem wysmakowanego wzornictwa szczególnie tego dla dzieci: literatury dziecięcej, tekstyliów i zabawek.
Ola z Ola by design pisze tak o meblach, elementach wyposażenia wnętrz, trendach, pomysłach (fajny post o wielorybach! w wystroju :)) czy po prostu ładnych rzeczach, które są takim jej „design”.
Strasznie ciekawe i różnorodne pomysły na blogi! A to tylko malutka część które prowadzą stołeczne blogerki. Naprawdę warto do nich zaglądać.

Stanowczo dbamy o Instagram!

Stanowczo dbamy o Instagram!

Któregoś pięknego dnia (albo wręcz przeciwnie, szarego, burego, jesiennego) przysiądziemy i postaramy się zrobić taki nasz własny ranking ulubionych wnętrzarskich blogów. Pewnie przy okazji znajdziemy dziesiątki kolejnych nowych i rozrośnie nam się on do całej encyklopedii.
Na pewno znacie jakieś świetne blogi w tej tematyce. Podpowiedzcie kogo warto czytać, czyje zdjęcia powalają z nóg, kto najlepiej trzyma rękę na wzorniczym pulsie?

Wasze blogujące M.

P.S. Takie świetne wieszaki były w press packu od sponsorów spotkania. No sama prawda, czyż nie? Może jakiś konkurs zrobimy, w których by były do wygrania… 🙂

Gifty od Śnieżki :)

Gifty od Śnieżki 🙂

0 Udostępnij