Przerób-my! Zapraszamy na warsztaty, festiwal i panele o DIY!

Najbliższy weekend, choć podobno znowu mają spaść temperatury, dla wszystkich zróbtosamowiczów będzie naprawdę gorący!

W Centrum Kreatywności przy ul Targowej 56 w Warszawie odbędzie się festiwal Przerób-my! Tym razem będzie to edycja wyjątkowa, bo wiosenna, i z naszym uczestnictwem. Koniecznie wpadajcie, bo zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o 11 oraz o 16 na naszym stanowisku zorganizujemy BEZPŁATNE warsztaty z majsterkowania dla dorosłych i dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Współnie będziemy robić i ozdabiać zegary. Podobne do tych, które latem tworzyłyśmy współnie z warsztatowiczami podczas spotakania w Pokoju na Lato.

Zapisy na warsztaty są TUTAJ. 

Pospieszcie się, bo na każdą turę przygotowałyśmy tylko 10 miejsc i pierwszeństwo mają osoby zapisane.

Ale na Przerób-my będziemy nie tylko wspólnie bawić się majsterkowaniem. Zapraszamy takze na dwa ciekawe panele dyskusyjne.

Sobota, 17.03 o godzinie 13.: Polskie pracownie, makerspace’y i fablaby 

Będziemy rozmawiać o polskich przestrzeniach kreatywnych razem z warszawskimi makeresami. Jak je założyć, prowadzić i nie zbankrutować przy okazji. Ale także, gdzie można wpaść by współnie pomajsterkować, gdy nie mamy na to warunków w domu. Wśród uczestników panelu będą m.in członkowie inictjatywy Robisz.to, którzy prowadzą Fab Lab Orange.

Niedziela, 18.03, o godzinie 13.: Blaski i cienie DIY

Czy naprawdę da się rzucić pracę w korporacji i żyć z hobby oraz pasji? Czy wszystko da się zrobić samodzielnie, czy jednak warto szukac wsparcia? Czy duże firmy są zainteresowane polskimi majsterkowiczami?

Obie dyskusje oczywiście też będą bezpłatne. Więc jeżeli jesteście zainteresowani tym, jak samemu działać z DIY to koniecznie wpadnijcie. Będzie okzaja wymienić się doświadczeniami i dowiedzieć, jak naprawdę żyje się z DIY.

Handlowy weekend

Przerób-my to jednak nie tylko My. Wręcz przeciwnie, w pięknej przestrzeni zrewitalizowanej kamienicy przy Targowej 56 będzie można spotkać wielu wystawców: rękodzielników, designerów,  rzemieślników. Będzie można razem z nimi zrobić lasy w słoichach, uszyć poduszki dla Fundacji Dr Klown, zrobić karmniki razem z By Forest, czy upcyclingową biżuterię. Na wszystkie te wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Dodatkowo, choć niedziela ma być znowu niehandlowa, to podczas tych targów będzie można też się trochę obkupić w przepiękne rzemieślicze, designerskie produkty. Od mebli, poprzez ozdoby wielkanocne, wiosenne ubrania, wyjątkową biżuterię i oczywiscie książki o Majsterkowaniu. Tak, będzie też nasza i to w promocyjnych cenach.

Wpadajcie do nas na stanowisko przybiąć piątkę i pogadać.

To z kim widzimy się w najbliższy weekend?

Wasze M.

0 Udostępnij