Wiosło jako wieszak

1. Najważniejsze jest wiosło

Jak zrobić wieszak z wiosła?

Kiedy latem na jednej z garażówek znalazłyśmy świetne drewniane wiosła do kajaków po prostu wiedziałyśmy, że musimy je kupić!
Nie do wiosłowania oczywiście tylko po to by je jakoś fajnie przerobić.
Pomysł by z jednego z nich zrobić wieszak pojawił się podczas remontu naszej pracowni. Chcemy mieć ją możliwie najbardziej urządzaną meblami, które same wykonamy. A taki wioślany – wieszak będzie do niej idealnie pasował. To naprawdę fajny, a prosty w wykonaniu projekt „zrób to sam”.
Do jego wykonania potrzebujemy:

  • drewniane wiosło; 
  • wieszaki – my wybrałyśmy niebieskie w morskim klimacie; 
  • wkręty i zawieszki; 
  • miedzianą pastę do metalu; 
  • bejcę wodną w odcieniu wiosła; 
  • watę stalową 000;
  • pędzelek. 

 

2. Czyszczenie

Jak zrobić wieszak z wiosła?Jak zrobić wieszak z wiosła?

W pierwszej kolejności wiosło trzeba dokładnie umyć – wtedy będą wyraźnie widoczne wszelkie zadrapania, zniszczenia.
Wiosło szczególnie takie używane zawsze ma jakieś choćby drobne ubytki. Nasze są w niezłym stanie. Tak dobrym, że zdecydowałyśmy by tym razem nie usuwać z ich lakieru (to dobry tzw. jachtowy, bardzo wytrzymały lakier) tylko uzupełnić ubytki odrobiną bejcy.
Odcięłyśmy też gumowe zabezpieczenia – nam nie przydałyby się a tylko przeszkadzały w wieszaniu na ścianie.

3. Miedziowanie

Jak zrobić wieszak z wiosła?

W tej części wiosła drewno kończy metalowa końcówka. Jak to używana przy wodzie była zaśniedziała i niespecjalnie ładna. Wyczyściłyśmy ja watą stalową a potem najpierw pędzelkiem a potem tą samą watą pokryłyśmy miedzianą pastą (używaną tradycyjnie do decupage). Wysycha ona bardzo szybko. Gdy jest sucha warto raz jeszcze wypolerować ją czystą watą.

4. Przykręcanie

Jak zrobić wieszak z wiosła?

Teraz wystarczy już tylko przykręcić wieszaki (my wybrałyśmy tzw. pajączki – zmieściły nam się cztery) i z tyłu wiosła zawieszki do powieszenia na ścianie. I gotowe! Naprawę wystarczy kilka minut pracy a mebelek robi wrażenie.

5.Pół godzinki roboty

Zostało nam jeszcze drugie wiosło od pary. Teraz zastanawiamy się co z nim zrobić… Może drugi wieszak tylko tym razem z jakoś fajnie pomalowanym drewnem i żeliwnymi zawieszkami? A może szynę do zasłon nad okno? Albo gdybyśmy tak takich równych wioseł miały więcej to  naprawdę oryginalny zagłówek do łóżka mógłby z nich powstać..
Macie inne pomysły? Dajcie nam znać!

6. Gotowy wieszak

Wieszak z wiosła

A jeśli się zastanawiacie skąd takie piękne, kolorowe proporczyki wiszą na naszym wiośle, to odwiedźcie koniecznie profil LofLov, Julka robi znacznie więcej takich pięknych zabawek i ozdób. Inne pomysły na nietypowe wieszaki, na przykład z kawałków brzozy i miedzianych kolanek czy z gałęzi, znajdziecie TU i TU >>>>

0 Udostępnij