Wielkanocne DIY last minute. Nie tylko pisanki!

EDIT: Przypominamy nam nasze najpopularniejsze, wielkanocne wpisy. Wszyscy siedzimy w domach, dostajemy powoli szmergla, a, jak wiadomo, na smuteczki najlepsze są ręczne robótki. Nie przejmujcie się więc zanadto i chwytajcie nasze pomysły na świąteczne ozdoby. Będzie lepiej!

 


Wielkanoc tuż, tuż…. Wiemy, że większość z Was ma teraz ręce pełne roboty – mycie okien, trzepanie dywanów, zagniatanie kruchego pod świąteczne słodkości. Trudno w tym pracowitym okresie znaleźć czas na ręczne robótki. Ale nie martwcie się! Od czego macie Majsterki?

Przejrzałyśmy nasze ulubione blogi z DIY i same zakasałyśmy rękawy, żeby wam zaprezentować nie tylko ładne, ale i proste oraz szybkie pomysły na wielkanocne ozdoby. Możecie je zrobić same, albo z dziećmi. Będzie kupa frajdy i dużo satysfakcji.

Jeśli już mowa o dzieciach, to na pewno zachwyci je projekt wąsatych pisanek od Hani. Wystarczy kawałek filcu i taśma dwustronna lub klej, a efekt… zachwycający. Z resztą sprawdźcie sami – wąsate jaja na Haart.com.pl

Wąsate jaja od Haart.com.pl

Kolorystycznych wersji wielkanocnych pisanek może być wiele. I, co ciekawe, króluje nie tylko wiosenna zieleń czy kolory tęczy. Coraz modniejsza jest także klasyczna czerń i biel. Poniżej kolejna propozycja od Hani:

Pisanki z wąsami

Oraz oryginalne czarno-białe pisanki od Doroty, która prowadzi bloga BabaMaDom.pl Prawda, że eleganckie?

Czarno-Białe pisanki od Doroty (BABA MA DOM)

Dla tych, co nie chcą się bawić w malowanie świątecznych jajek Dorota ma inną propozycję, czyli jajka w wersji sauté. No, nie do końca, bo jednak jajka są uroczo ozdobione koralikami, a do tego w projekcie pierwsze skrzypce gra brzoza, do której Majsterki również mają słabość.

Naturalne pisanki od Doroty (BABA MA DOM)

Kolejny pomysł – nieco trudniejszy, bo do jego przygotowania potrzebna będzie m.in. profesjonalna gąbka florystyczna  – można zobaczyć u Kasi z TwojeDIY.  Drzewko z bukszpanu udekorowane przepiórczymi jajami wygląda olśniewająco. Zobaczcie też inną wersję wiosennego drzewka, w wykonaniu Majsterek >>>

Pomysł na Wielkanoc od Twoje DIY

Pomysł na Wielkanoc od Twoje DIY

Kolejny pomysł to nieśmiertelny wianek na drzwi. Uwity z gałązek i ozdobiony wstążkami. Przygotowanie takiego wianka to pestka – zajmuje kilkanaście minut, a do jego udekorowania wykorzystajcie to, co macie pod ręką. My zamiast pisanek, które sprawdziłyby się może lepiej przy tej okazji, ale po zrobieniu wielkanocnej baby i TEGO świecznika >>>> zabrakło nam już jajek, więc wykorzystałyśmy filcowe kuleczki, które nam zostały z projektu dziecięcej karuzeli ZOBACZ filcową karuzelę z maskotkami dla niemowlaka >>>

Majsterki: Wielkanocne DIY
Wielkanocny stół by Majsterki

Wianek sprawdzi się na drzwiach, co położyć na stole? Majsterki też o tym pomyślały. Pokazywałyśmy Wam już, jak zrobić gipsowe ozdoby na serwetki ZOBACZ >>>>  oraz urocze podkładki w kurki ZOBACZ >>>  

Mamy też proste patenty na pisanki. TUTAJ znajdziecie tutorial – jak wykonać „marmurkowe” pisanki za pomocą starego lakieru do paznokci. 

A co powiecie na pisanki ozdobione za pomocą naklejek?

 

Życzymy Wam wesołych, rodzinnych i choć trochę majsterkowych Świąt Wielkanocnych.

Wasze M.

0 Udostępnij