Klucz do serca na wieszaku

1. Czego potrzebujemy?

Walentynkowy wieszak na klucze

Aby stworzyć taki romantyczny wieszak na klucze z sercowym motywem potrzebne będą:

  • czerwony filc
  • ramka
  • przycięty do ramki kawałek sklejki
  • pędzel
  • lakier bezbarwny
  • klej na gorąco lub klej do filcu
  • haczyki
  • klej do decoupage’u (albo zwykły klej do papieru)
  • esencja z herbaty lub mocna kawa

2. Moczenie i suszenie

Gazetę moczymy w wywarze z herbaty lub kawy – dzięki temu nabierze patyny i pożółknie. Po namoczeniu kawałków gazety należy ją wysuszyć – najlepiej i najszybciej zrobić to suszarką do włosów.

3. Wycinanie i klejenie

Walentynkowy wieszak na klucze

Wycinamy dowolne literki lub figury. Nasz wieszak na klucze to prezent dla znajomego małżeństwa – Natalii i Oresta, dlatego zdecydowałyśmy się na wycięcie z filcu pierwszych liter ich imin – N i O.

Najpierw wycinamy i przyklejamy do sklejki klejem do decoupage’u kawałki gazety, w taki sposób, aby ułożyć kształt serca.

4. Lakierujemy

Po wyschnięciu gazety całą sklejkę pokrywamy lakierem bezbarwnym . Najlepiej zabezpieczyć powierzchnię matowym lakierem, ekologicznym,czyli wodnym,  który jest przyjaźniejszy dla środowiska, a poza tym nie śmierdzi tak, jak jego  odpowiedniki rozpuszczalnikowe.

5. Mocujemy filc.

Aby przykleić kawałki filcu do naszego wieszaka na klucze można użyć kleju na gorąco – w pistolecie, który świetnie się sprawdza. Jak i specjalnego kleju w tubce  – do filcu i skóry. My polecamy pistolet -jest naprawdę uniwersalny i trwały.  (Zobaczcie, jak kleiłyśmy kawałki płyt CD do papierowego klosza, by stworzyć dyskotekową kulę.)

6. Wkręcamy wieszaki

Walentynkowy wieszak na klucze

Najważniejszy element, czyli wieszaki wkręcamy ręcznie. Jeśli nasz filc i sklejka są zbyt cienkie i końcówka wieszaczka przebije się na drugą stronę – ostrze śrubki można zabezpieczyć z tyłu. Choćby kawałkiem filcu – takim, którego używamy do zabezpieczania meblowych nóżek, aby nie rysowały podłogi.

7. Klucze już na ścianie

Walentynkowy wieszak na klucze

Teraz wystarczy oprawić całość w ramkę i gotowe! Natalia i Orest byli zachwyceni. A Wam jak się podoba nasz walentynkowy prezent?

Jeśli tak jak my, nie lubicie kiczu i macie mdłości na widok przesłodzonych Walentynek sprawdźcie, jakie inne niebanalne prezenty można zmajstrować ukochanej osobie.

 

0 Udostępnij