Filcowe podkładki puzzle

Lista zakupów

Pasujecie do siebie ja dwie cząstki pomarańczy czy jak dwa puzzle? Masz dosyć bambusowych podkładek na stół?  Jeśli tak to trafiłeś w odpowiednie miejsce, podpowiemy jak w prosty i szybki sposób wykonać niebanalną ozdobę stołową.

Do wykonania filcowych podkładek potrzebne będą:

  • 4 arkusze filcu w formacie A3
  • papierowy szablon
  • flizelina
  • szpilki

Przy wykonaniu oczywiście korzystać będziemy z nożyczek i żelazka.

Wycinanki

Kształt puzzla szpilkami przyczepiamy do jednego arkusza filcu i wycinamy. Dopasowujemy do niego w miarę jak najdokładniej flizelinę. Jest bardzo cienka i łatwo się rwie ale dzięki temu można brzegi wzoru uzupełnić jej mniejszymi kawałkami.

Prasowanie

Dobrze rozgrzanym żelazkiem, ale bez opcji pary, przeprasowujemy przez papier do pieczenia (Uwaga nadaje się tylko taki, który jest natłuszczony; ani gazeta, ani papier śniadaniowy nie zadziałają!) wycięty wzór. Flizelina ma być na górze aż całkiem zleje się z materiałem (będzie lepki).

Sklejanie

Następnie układamy wzór na drugim arkuszu filcu (flizeliną do dołu) i znowu dokładnie przeprasowujemy. Uwaga: filc łatwo się pali, więc dla bezpieczeństwa można to zrobić przez papier. Resztki flizeliny, jeżeli takowe zostaną poza wzorem, wystarczy lekko zetrzeć wodą.

Finał

Ze skrawków filcu, które zostały z podkładek wycięłyśmy jeszcze (w dosłownie 5 minut) kółka do serwetek z mini puzzelkami. Tym razem ozdoby można po prostu przyszyć.

A po uroczystej kolacji czas do  łóżka, gdzie czekają już na nas poduszki z seksmisji! 🙂 

0 Udostępnij