Tak zrobisz pieczątki do ozdabiania ścian

Czego potrzebujemy

Malowanie ścian pieczątkami

Remont naszej nowej pracowni natchnął nas do kreatywnych rozwiązań. Nie chciałyśmy tak po prostu pomalować ścian na biało i szaro. Wiedziałyśmy, że nasz lokal musi być wyjątkowy, zwariowany i majsterkowy. Dlatego postanowiłyśmy zrobić coś specjalnego – ścianę z pieczątkami własnej roboty! I cały pomysł pokazać na naszym blogu.

Do wykonania stempelków w wersji DIY potrzebujecie:

  • karimatę
  • nożyczki lub nożyk
  • karton i ołówek do wyciecia kształtów
  • taśma dwustronna
  • kawałek drewna
  • flamaster

2. Wycinamy kształty stempli

Nasza ściana ma mieć majsterkowy charakter, dlatego postawiłyśmy na narzędziowe wzory – kombinerki, młotek i klucz. Ale pieczątki można wycinać w najróżniejsze kształty. Karimata to miękki, plastyczny materiał. Wzory najlepiej wcześniej przygotować na kartonie, wyciąć i dopiero potem odrysować na karimacie. Jeśli nie potraficie ich narysować odręcznie – możecie  je sobie wcześniej wydrukować.

3. Przyklejanie kształtu

Malowanie ścian pieczątkami

Gotowe kształty stempli wycięte z gąbeczki przyklejamy dokładnie taśmą dwustronną, aluminiową powierzchnią do spodu.

4. Stemple gotowe

Malowanie ścian pieczątkami

Nasze stemple zrobiłyśmy na drewnianych słupkach i kawałków desek, które zostały nam z robienia paletowych mebli. Ale do tego celu nada się wiele innych materiałów – rozejrzyjcie się po mieszkaniu, piwnicy czy strychu – na pewno wpadnie wam w oko coś, co może posłużyć za „rączkę” i podstawę waszego stempla.

5. Stemplowanie!

Malowanie ścian pieczątkami

W remoncie Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej pomagał nam Dekoral. Mogłyśmy wybrać dowolny kolor farb z ich palety. I choć wybór jest ogromny to od początku wiedziałyśmy, że postawimy na lazurowy szantug i turkusowy muślin, czyli akrylowe farby z serii Dekoral Fashion. Odporne na ścieranie, szorowalne farby akrylowe świetnie sprawdziły się w naszym wnętrzu. Nie tylko dlatego, że to kolory korespondują z barwami naszego logo –  ale są też hypoalergiczne – wiadomo było, że możemy z nimi dowolnie szaleć, bez obaw o wysypkę, nieprzyjemny zapach.

6. Ściana przed....

Malowanie ścian pieczątkami

Pod pieczątki przygotowałyśmy część ściany, w której kiedyś były duże drzwi. Właściciel starej praskiej drukarni niezbyt udolnie zasłonił wejście karton gipsem – wnęka nadal była widoczna i raziła w oczy. Jako podkłąd użyłyśmy również hypoalergicznej szorowalnej farby lateksowej z serii Dekoral Fashion w kolorze „intuicja”.

7. Ściana po....

Malowanie ścian pieczątkami

Aby uzyskać efekt 3D użyłyśmy jeszcze bieli i rozjaśnionych o dwa-trzy tony kolorów bazowych – czyli lazurowego szantungu i turkusowego muślinu. Stemplować możecie śmiało z dzieciakami, zwłaszcza jeśli taka stemplowa tapeta ma być ozdobą ich pokoju!

W malowaniu pracowni pomagał nam Dekoral, eksperci firmy wsparli nas cennymi radami – z resztą sami zobaczcie!

0 Udostępnij