Zrób sobie z nami tacę śniadaniową. Relacja z warsztatów

Warsztaty! To to co Majsterki kochają najbardziej! A już te, które prowadzimy drugi rok z rzędu w Pokoju na Lato czyli letnim pawilonie Muzeum Powstania Warszawskigo sa naprawdę wyjątkowe.
Fajne miejsce, świetna kawa i ciacho by zregenerować siły i zawsze fajne tematy wymyślane wspólnie z  Muzeum. I oczywiście tyle klimatu Zrób to Sam ile tylko się da!
W ubigłym roku wspólnie robiliśmy: szafeczki z wojskowych skrzyń, ozdoby z betonu i drewniane zabawki w stylu Adama Słodowego.
W tym roku jeszcze bardziej podkręciłyśmy tempo i atmosfrę. I podczas pierwszej edycji razem z 12 uczestnikami robiliśmy drewniane tace śniadaniowe.
Tradycyjnie już na nasz warsztaty stawiły się prawie same dziewczyny (no gdzie są ci faceci????!!!! ). Ale choć dla większości to była pierwsza przygoda ze stolarką oraz ręcznymi i elektrycznymi narzędziami to świetnie sobie wszyscy dawali radę.

 

IMG_3388_2

Stanowczo największym hitem były wyrzynarki. Same sobie przypomniałyśmy jaką miałyśmy frajdę gdy po raz pierwszy sięgnęłyśmy po takie urządzenia i gdy podobnie jak nasi warsztatowicze też śmiałyśmy się, że chcemy taki właśnie prezent pod choinkę.

 

W pierwszej kolejności uczestnicy docinali drewniane kantówki lub deski z palet i robili z nich konstrukcję tacy.
IMG_3339IMG_3343_2IMG_3385IMG_3377

 

Następnie było sporo szlifowania, bejcowania i skręcania.

IMG_3398_2 IMG_3391

Na koniec drewno było zabezpieczane olejami a tace dostał skórzane uchwyty. Do wyboru były skóry brązowe, w kolorze fuksji i turkusu.

IMG_3433_2 IMG_3390

 

IMG_3435

 

I choć wydawać by się mogło, że projekt jest dosyć oczywisty, to ilu warsztatowiczów tyle było pomysłów na tace.

W mocno drewnianym klimacie wykorzystujące różne odcienie brązów do podkreślenia urody drewna.

IMG_3420
IMG_3424_2

IMG_3430_2 IMG_3409 IMG_3392_2

 

Nowocześniejsze wykorzystujące np. zieloną bejcę, czy kolorowe uchwyty.

IMG_3413_2IMG_3428_2 IMG_3437_2

I bardziej dziewczęce z wybielonym drewnem.
IMG_3423_2

Wszystkie tace wyszły świetnie a my mamy nadzieję, że zaraziłyśmy trochę ludzi miłością do drewna i majsterkowania. Szczególnie, że za chwilkę kolejna edycja warsztatów.
Dziękujmy markom Stanley oraz Black & Decker za dostarcznie sprzętu, dzięki któremu praca szła tak sprawnie.

Pracowaliśmy m.in wyrzynarkami, multitoolami z serii Multievo, barzo wygodnymi, kompaktowymi szlifierkami Mouse oraz przy pomocy hydraulicznych ścisków i ręcznych pił od Stanley’a.

IMG_3415
15 lipca będziemy wspólnie robić drewniane zegary. Zerkajcie uważnie na fanpge nasz i Pokoju na lato – bo to tam pojawi się wkrótce info o zapisach. UWAGA: udział w tych warsztatach jest bezpłatny.

 

Waszee M.

 

0 Udostępnij