Warsztaty w styczniu i lutym. Wyniki konkursu na mebel 2018 roku!

Nowy rok, nowe pomysły na odnawianie mebli, nowe świetne materiały do renowacji i nowe terminy warsztatów! Tak, to nasze plany na 2019!

Pytaliście, przypominaliście się, drążyliście i wreszcie wszystko ustaliłyśmy.  W styczniu i w lutym zapraszamy na dwie tury znanych i lubianych warsztatów „Nie ma brzydkich mebli”.

Nowy grafik warsztatów 

Zasady są takie same jak zawsze. O szczegółach przeczytacie TUTAJ >>>>

Szafka nocna po babci, stary stolik pod telewizor, krzesło ze śmietnika a może rama wyciągnięta ze strychu cudnej urody ale po przejściach? Macie takie skarby? Nie wyrzucajcie ich, nie odkładajcie na później, tylko wpadajcie na warsztaty by je razem z nami odnowić.


Podczas 8 godzin pokażemy Wam pełen proces prac nad meblem.
Będzie:

  • nauka oczyszczania mebla (techniki chemiczne, termiczne i fizyczne),
  • naprawa ubytków,
  • bejcowanie, malowanie farbami kredowymi lub akrylami, nauka technik: ombre, suchego pędzla, przecierek i szablonów.
  • woskowanie, lakierowanie.

Zaczynamy o godzinie 10. Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały. W cenie: kawa, herbata, woda oraz za dopłatą 15 zł (dla chętnych) lekki lunch (wersja wegetariańska i z mięsem).

Liczba miejsc: 6 (na każdą turę warsztatów) 
Koszt: 350 zł od osoby
Przychodzimy z własnym meblem, który trzeba samodzielnie wnieść na drugie piętro i musi zmieścić się w drzwiach wejściowych (to także ograniczenie co do  wielkości mebla ze względu na czas warsztatów). 

Zapisy: [email protected]
Warunkiem potwierdzającym uczestnictwo w wydarzeniu jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do 2 dni od daty zgłoszenia. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach póżniej niż na tydzień przed ich terminem.

Terminy: 26 stycznia i 23 lutego
UWAGA: Pierwszeństwo mają osoby z wykupionymi voucherami, a więc liczba miejsc jest ograniczona.

 


Warsztaty z makram i puf 

W styczniu i lutym wracamy z pełną parą, a to oznacza też kolejne warsztataty prowadzone przez fenomelne Meblovekreacje i Prostą Ideę.

Warsztaty z makram


21 styczeń, godzina 11.00 
Warsztaty z makramy dla początkujących, czyli kreatywne i inspirujące trzy godziny plątania sznurków w modne dekoracje prowadzone przez Anię z Prostej Ideii.
Warsztaty obejmują  wszystkie materiały (można przynieść własne kije ok. 40cm długości, dekoracje wyjdą jeszcze bardziej wyjątkowe).
Na koniec wszystkie uczestniczki wyjdą z własnoręcznie wykonaną dekoracją na ścianę.
Cena: 250zł.
Zapisy: [email protected]

 


Warsztaty z puf tapicerowanych 


17 lutego, dwie tury: 10.00- 14.00 i 15.00- 19.00
Każdy z uczestników otrzyma stelaż wraz z nóżkami, na bazie którego wykona oryginalną i niepowtarzalną pufę. Do wyboru jest kilkanaście ciekawych i modnych tkanin, a podstaw tapicerowania uczą Meblove Kreacje.
Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.
Koszt warsztatów: 330 zł
Zapisy: [email protected] 

 


Wyniki konkursu

Oczywiście nie zapomniałyśmy o wynikach konkursu na najładniejszą, najciekawszą metamorfozę mebla z 2018 roku.
Bardzo Wam dziękujemy za wszystkie głosy i za to, że właściwie wkazaliście każdy jeden z mebli, jakie wybrałyśmy jako najciekawsze według nas metamorfozy. Świadczy to o jednym: naprawdę „nie ma brzydkich mebli”, są tylko takie które jeszcze nie trafiły na warsztaty z nami. 🙂

Z Waszych głosów wyłonił się bardzo ciekawy trend: złoto! To ciemne, stare w wosku, ciepłe mocno dające po oczach w akryli, stonowane ale wciąż „na bogato” w farbie kredowej – wskazywaliscie na meble z użyciem taki elementów bardzo często.
Nam ten sposób ozdabiania mebli też sie bardzo podoba i dlatego już niedługo na bloga wjedzie specjalny post z radami jak dobrać odpowiedni odcień złota i jak go używać w renowacjach mebli.
Co więcej na naszych najbliżych warsztatch będzie go jeszcze wiecej do wykorzystania, bo zaczniemy na nich pracować zupełnie nowymi (jeszcze ich nawet nie ma na rynku!), świetnymi produktami do renowacji. Farbami w różnym nasyceniu czerni, ciekawymi kredówkami, pozłoceniami…  Więc tym bardziej zapraszamy by wpaść i ich wypróbować.

No dobrze już Was nie trzymamy w niepewności. Oto wyniki konkursu. Najwięcej głosów zdobyły:

III Miejsce ex aequo

Kwietnik Magdy 

stolik Justyny 

II Miejsce

krzesło Małgosi 


I Miejsce

stolik Eweliny 

Serdecznie gratulujemy! Plakat poleci więc do Eweliny, która zamieniła stolik pokryty spękaną, ciemną lakierobejcą w eleganta w ciemnym orzechu, z nutką starego złota  i z delikatnym, satynowym woskiem.

Wszystkie Wasze komnatrze były bardzo budujące. Pisaliście pięknie „dla przecietnego Kowalskiego byłby śmieciem a tu dostał szansę na drugie życie„, „zostały tylko lekko wybielone, tak jakby zostały przed chwilą wyniesione z pracowni znanego malarza„, „złote elementy przypominające biżuterię dodają mu nuty ekskluzywności” czy „podoba mi się że właścicielka nie poszła na łatwiznę i postanowiła dokopać się do ,,gołego”drewna„.

Bardzo dziękujemy za te wszystkie głosy. I nam i na pewno uczestnikom warsztatów też sprawiły ogromną przyjemność.

Nagrodzić chcemy Monikę Sobczyk (do której wyślemy kolejny plakat), za komentarz który najlepiej oddaje to, co czujemy i co staramy się organizując te warsztaty przekazać:

Wiedząc ile pracy trzeba włożyć w każdą metamorfozę, chciałam pogratulować każdej osobie, która podjęła się wyzwania czyli dania drugiego życia mebelkom. Jest to ciężka, żmudna i wymagająca wielkich pokładów cierpliwości praca, ale satysfakcja z osiągniętego efektu jest olbrzymia – trudna wręcz do opisania. Gratuluje wszystkim, metamorfozy cudne! Na 6+! Dla mnie wszystkie są zwycięzcami! Brawo WY!„.

Dokładnie tak: BRAWO WY!

I czekamy na Was na kolejnych warsztatach.

Wasze M.

0 Udostępnij