Nie ma brzydkich mebli. Sami zobaczcie! Zasady i termin

Krzesło z IKEI, gotowa sosnowa konsola, produkcyjniak z fabryki mebli Radomsko udający klasycznego Thoneta, zwykły stolik pod telewzor z lat 60, szafeczka na wino aspirująca do bycia z Prowansji, nadgryzione zębem czasu szafki nocne z lat 50…. To bohaterowie naszych warsztatów.

Meble prawdziwie piękne

W ciągu trzech edycji warsztatów z cyklu „Nie ma brzydkich mebli” trafiło do nas już ponad 20 mebli z ostatniego półwiecza. Zniczonych niemal dramatycznie (taki jeden śmietnikowy cudak właśnie nam jeszcze dosycha na pracowni), często nieudolnie po drodze odnawianych, lub po prostu wymagających odświeżenia i metamorfozy.

Przyjechały do nas z super fajnymi, zaangażowanymi i pracowitymi warsztowiczami, w wieku od 6 do 60 lat, z całej (na serio!) Polski. Meble i to, jak je ostatecznie odnawaliśmy, też prezentują ogromną gamę gustów, pomysłów na mieszkania, na to czym chcecie się otaczać.

A dla nas każdy jeden mebelek to fascynująca możliwość puszczenia wodzów fantazji i poznawania świetnych ludzi. Z każdym staruszkiem i z każdym uczestnikiem warsztatów przyjeżdżała do nas ciekawa historia.

Sami zobaczcie część mebli (nie wszystkie, bo niektóre zostawiamy sobie jeszcze na specjalne wpisy), które wspólnie odnowiliśmy.

 

Nieźle nie!

Czas wiec na kolejną edycję warsztatów. Tym razem specjalną, majową w wersji rozszerzonej.  Warsztaty będą trochę dłuższe i obok pracy nad Waszym mebelkiem przeszkolimy wszystkich z kilku technik renowacyjnych oraz wykończeniowych, które na pewno przydadzą się na przyszłość.

Zapraszamy 12 maja na warsztaty „Nie Ma Brzydkich Mebli+”

Czas trwania: od 10 do 18.
Miejsce: pracownia Majsterki na Mińskiej 65.

Przebieg zajęć:

  • szkolenie z BHP
  • podstawowe metody oczyszczania starych mebli i przygotowywania ich do dalszej pracy: praca z żelem do usuwania powłok, opalarką, szlifierkami, wybór odpowiedniego papieru, skrobaków i cyklin.
  • praca nad meblem uczestnika warsztatów (UWAGA nie przeprowadzamy renowacji tapicerki, warsztaty są z odnawiania mebli drewnianych, fornirowanych i ewentualnie z MDF)
    Mebel musi być takiej wielkości i wagi byście samodzielnie byli wstanie wniść go na 2. piętro, i przenieść przez pojedyncze drzwi. To nie tylko informacja logistyczna ale także wskazówka, co do tego, ile jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia. Meble nie mogą być z drewnojadami – bo niestety ich wytrucie zajmuje więcej niż jeden dzień i uniemożliwi pracę nad projektem. Także zanim zdecydujecie się mebel przynieść do nas musicie się pozbyć „mieszkańców na gapę”.
  • każdy uczestnik przejdzie kurs malowania szablonów, robienia przecierek i metody tzw. suchego pędzla.
  • każdy uczestnik pozna podstawy bejcowania, woskowania, politurowania i olejowania drewna.
  • w cenie warsztatów jest woda, kawa, herbata i soki przez czasy czas trwania wydarzenia, oraz lekki i zdrowy lunch (do wyboru wersja z mięsem i wegetariańska) wraz z deserem i owocami.
  • dla każdego uczestnika warsztatów będzie czekał zestaw prezentów do dalszego majsterkowania w tym nasza książka, praktyczne materiały od Tesy i piękne gałki od firmy ReGałka.
  • Cena: 350 zł.

Uwaga: tym razem warsztaty tylko dla 6 osób. Grupa będzie mniejsza, bo te warsztaty będą zawierały sporo elementów edukacyjnych.

Chętnych prosimy o kontakt mailowy na: [email protected]

Już nie możemy się doczekać Was i Waszych świetnych mebli!

Wasze M.

0 Udostępnij