Tapicerujemy na targach Warsaw Home. Rozdajemy wejściówki!

Pasy czy sprężyna? Jaka gąbka? Który rozmiar zszywek? Jak wybrać igłę? Który materiał nadaje się do tapicerowania. Tacker czy gwoździki? Sztuka tapicerowania wymaga nie tylko sporej wprawy ale także technicznej wiedzy. Podstawy nie są wcale takie trudne. Tapicerkę w prostym krześle czy taborecie można wymienić nawet w domowych warunkach. Wszystkich, którzy są żądni takiej wiedzy zapraszamy na pokaz tapicerowania w czasie Targów Warsaw Home.

Fotel typ 300-190 zwany „Liskiem” od nazwiska projektanta Henryka Lisa w nowej, żółtej tapicerce

Fotel „lisek”, „prawie Aga”, krzesło projektu profesora Rajmunda Teofila Hałasa – to bardzo popularne tapicerowane meble z PRL. Zarówno wtedy, jak i dziś, gdy wspomniane meble po renowacjach wracają na salony. Wygodne, nie za duże (a więc pasują i do dzisiejszych mieszkań), o ładnym kształcie… i zazwyczaj zniszczonej, nieciekawej tapicerce.

Z reguły całe wymagają odnowienia, ale to właśnie wymiana tapicerki jest największym wyzwaniem. Dlatego właśnie te modele trafią na nasz wyjątkowy pokaz podczas targów Warsaw Home, który poprowadzimy we współpracy z polskim producentem tkanin Select by Lech.

Wyjątkowy będzie to warsztat, bo … po pierwsze razem z nami tapicerowanie mebli gościnnie będzie pokazywała Małgorzata Budzich z bloga Odnawialnia. Co więcej, nie tylko będziemy codziennie pokazywać renowację kolejnego mebla ale przede wszystkim będzie można go odnawiać razem z nami!

Pokaż meblu, co masz w środku

Zajrzymy do środka tych mebli, sprawdzimy w jakim stanie są pasy i gąbka. Pokażemy różne rodzaje materiałów tapicerskich. Będzie można zobaczyć różnice między gąbkami, dowiedzieć się do czego służy owata, wypróbować tackery – tradycyjne i elektryczne. Sprawdzić, jak klei się klejem w spreju i na co trzeba uważać.

Jednym słowem: będziemy eksperymentować!

Ale to nie wszystko. Codziennie będziemy też opowiadać o historii tapicerowania i najważniejszych trendach, jakie dziś rządzą tymi meblami. Przygotowałyśmy specjalne mini wykłady, zebrałyśmy fajowe zdjęcia sprzed wieków, sporo inspiracji  i… mamy nadzieję, że wpadniecie posłuchać tych opowieści, pogadać z nami, poopowiadać o swoich tapicersko-meblowych doświadczeniach.

Tapicerska podróż do… przeszłości

Czeka nas też mała podróż w czasie! Lech właśnie obchodzi swoje 40. urodziny i z tej okazji nie tylko pokażemy meble z PRL ale także charakterystyczne tkaniny z lat 80. i 90. Na pewno wiecie, o jakie nam chodzi. W „uniwersalnych” brązach, beżach, bordo oraz szalonych kolorach już z pierwszych lat kapitalizmu z geometrycznymi wzorami i romantycznymi kwiatami.

Śmiejemy się, bo nie są to tkaniny, po które byśmy dziś sięgnęli, ale zarazem jak się je ogląda to serducho podskakuje. Takie były przecież u naszych babć, u cioć, na tych pierwszych wersalkach kupionych przez rodziców, czy meblach, którymi wypełniano mieszkania po upadku PRL. Jednym słowem: będzie przenostalgicznie!

Podsumowując, w dniach 3, 4  i 5 października, podczas Targów Warsaw Home w Ptaku w podwarszawskim Nadarzynie przez cały czas znajdziecie nas na stanowisku Lech Fabrics, w Hali C, stoisko C2.18. Od 10 do 16 będziemy pokazywać proces tapicerowania naszych PRL-owskich staruszków i odpowiadać na wszelkie pytania o tajniki tapicerowania. Codziennie o godzinie 11 i 14 będą też mini wykłady „Tu jest jakby luksusowo” o historii tapicerowania i najgorętszych obecnie trendach w tej branży.

Wygraj zaproszenie na Targi Warsaw Home 

Czyli szykuje się prawdziwa bomba wiedzy, tak teoretycznej jak i praktycznej  – o tapicerowaniu. Czekamy na Was! A na zachętę mamy super fajną opcję czyli trzy bezpłatne wejściówki na targi Warsaw Home, które sprezentowała dla Was Tesa. A dostaną je ci, którzy jako pierwsi wrzucą na Instagram fotkę ze swoim ulubionym meblem (nie musi być tapicerowany, ale oczywiście może), oznaczy nas i koniecznie pamiętajcie o #zmajstrowane.

Z kim widzimy się na początku października?
Dajcie nam znać!
Wasze M.

 

0 Udostępnij