Memoryboard, znaczy się idealna tablica organizacyjna

Momoryboard- potrzebne materiały

Każdy student wie, że sesja to nie przelewki. Trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Ach… jakież to były piękne czasy jak się zakuwało po nocach…Teraz zostało nam już tylko opowiadanie sobie anegdot o szalonych profesorach i niemniej ambitnych doktorantach!…
Do tej pory obudzona w środku nocy pamiętam z czym wiązała się trzecia faza rewolucji na Haiti w 1830- którymś roku.* No ale nie o naszych studenckich zamierzchłych czasach miało być. Dzisiaj chcemy Wam podpowiedzieć jak zrobić memoryboard, który z całą pewnością przyda się w czasie sesji. A jak będziecie tak starzy jak my to będzie to genialna tablica na której możemy umieszczać wszystkie notatki, z kolejnymi nudnymi zadaniami do wykonania w ciągu tygodnia.
Do wykonania tablicy potrzebujemy:

  • kawałek sklejki
  • gąbkę tapicerską o grubości około 3 cm.
  • gumkę szerokości 0,5- 1 cm i długości około 3m
  • tacker, lub gwoździki tapicerskie
  • kawałek kolorowego materiału
  • klej w sprayu
  • linijkę

Wymiarowanie

Jeśli nie jesteście orłami z matmy to proponujemy Wam dobranie odpowiedniego rozmiaru memoryboard’u juz na etapie planowania. Ewentualnie możecie skoczyć i zobaczyc jak zrobić tablicę korkową (TUTAJ jest link).
My zdecydowałyśmy się na tablicę o wymiarach 40×60 cm. I dokładnie tak docięłyśmy kawałek sklejki oraz gąbki tapicerskiej. Z kolei materiału musi być kilka centymetrów więcej, tak żeby starczyło na zakładki.

Montaż

Gąbkę tapicerską przyklejamy do sklejki za pomocą kleju w sprayu, jeśli takiego nie macie może też być klej do drewna.
Po kilku minutach, gdy klej podeschnie
dokładnie naciągamy materiał i na tylnej stronie mocujemy do sklejki za pomocą tackera. Przykład jak tapicerować znajdziecie w innym naszym wpisie, o TUTAJ.

Gumka

Cały urok memoryboardu polega na tych fikuśnych gumkach. Do tablicy takiej jaką my wybrałyśmy mocuje się je bajecznie prosto. Najdłuższą przytwierdzamy za pomocą tackera po przekątnej tablicy. Następnie dzielimy krawędzie na pół i w miejscach przecięć umieszczamy kolejne gumki. Z resztą zobaczcie sami jak to wykonać na wideo:

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Ostatnie szlify, kilka szpileczek dla ozdoby i voila! 🙂

 

A Wy macie swoje sposoby na organizację na tablice organizacyjne?

 

Wasze M.

*kult voodoo

0 Udostępnij