Wielkanocny obrus w kolorowe zajączki

Potrzebne materiały

obrus potrzebne materialy

Wielkanoc już coraz bliżej, czas zacząć przygotowania. My już tradycyjnie staramy się urozmaicić te wyjątkowe chwile przygotowując własne ozdoby na Wielkanocny stół. W tym roku chcemy odstraszyć zimę i przywołać wiosnę kolorami. Dlatego przed Wami wiosenny projekt obrusa za kilka złotych!

Czego potrzebujemy:

  • materiał, w naszym przypadku len
  • folia samoprzylepna lub taka do oklejania parapetów
  • filcowe pompony
  • farba akrylowa
  • ołówek, nożyczki, igła i nitka

Szablon

szblon

Czasem idziemy na łatwiznę i wam też to proponujemy 😉 Znalazłyśmy gotowy szablon wielkanocnego zająca i po prostu go wydrukowałyśmy w odpowiednim rozmiarze. Ale w poprzednich latach – gdy miałyśmy więcej czasu – wszystko robiłyśmy odręcznie, jak np. te podkładki w kurki. Niezależnie jaką metodę wybierzecie, szablon trzeba odrysować na folii samoprzylepnej, a następnie bardzo dokładnie wyciąć. Pamiętajcie, że musicie zostawić „ramkę” tak, żeby szablon móc przykleić do tkaniny.

Malowanie

malowanie szablonu

Do malowania wzorów na obrusie idealnie sprawdzi się farba akrylowa. Najpierw trzeba porządnie przykleić szablon do tkaniny, później delikatnymi ruchami równomiernie zamalować wzór. Niewątpliwą zaletą farby akrylowej przy takich projektach jest to, że bardzo ciężko ją sprać, właściwie jest to niemożliwe. Także dobrze przygotowany wzór może nam posłużyć przez lata.

Ogonek

Mówiłyśmy coś o czarowaniu kolorem… o zaklinaniu wiosny 🙂 Wisienką na torcie jest różowy zajęczy ogonek. Po wyschnięciu wszystkich naszych zajączków przyszyłyśmy im różowe ogonki z filcowych kulek/ pomponów. Dodaje to trochę pazurka i rozwesela cały projekt.

Dodatki

ostatni krok wielkanocny stol

Obrus obrusem, ale to jeszcze nam wiosny nie czyni. Trzeba zadbać o dodatki i odpowiednie wykończenie. Oprócz odpowiedniej zastawy potrzebujmy kolorowych serwetek. Nie zapominajmy o nich! Dodają elegancji, powagi ale są też  bardzo praktyczne przy świątecznym stole. Warto zadbać o ich właściwą ekspozycję. W klubie zakupowym Westwing znajdziecie przydatną instrukcję, jak złożyć serwetkę w 15 sekund! Zobaczcie sami:

 

Inny styl ozdabiania stołu w magazynie Westwinga proponuje Tamara von Noyhauss.

Wielkanocny stół to też pisanki i kwiaty, bez nich obejść się nie może. My uwielbiamy żonkile, dla nich zawsze znajdzie się miejsce 🙂

Dekorowanie stołu to prawdziwa sztuka, szczególnie przy takich okazjach jak Święta, warto zwróci na to uwagę. W końcu centralne miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi powinno mieć odpowiednią oprawę!

 

Ps. Kwiaty na nasz Wielkanocny stół dostarczyła Biedronka, natomiast koszyk na nie z papierowych tutek wykonała Iwona Drab.

0 Udostępnij