Gipsujemy ozdoby na Wielkanoc

1. Potrzebne produkty

Ozoby na wielkanocny stół

Z każdego remontu zostają jakieś materiały, z którymi nie wiadomo co począć… aż przychodzi taka chwila jak Wielkanoc i wypadałoby coś przygotować. Dlaczego więc nie wykorzystać tego co mamy pod ręką?

Do wykonania ozdób na serwetki wykorzystałyśmy:

  • gips (+woda)
  • miedziane kształtki
  • foremkę silikonową
  • farbę w sprayu

 

2. Przygotowanie gipsu

Ozoby na wielkanocny stół

Gips kojarzy nam się albo z pracami budowlanymi albo z wypadkami, dlatego chcemy trochę odczarować tę niezwykle plastyczną masę. Zamiast ścian będziemy gipsować ozdoby Wielkanocne – pisanki, króliczki i kurczaki. Kluczowym momentem jest przygotowanie masy gipsowej: do zimnej wody dodajemy stopniowo, łyżka po łyżce, gips. Bez przerwy energicznie mieszamy, aż uzyskamy konsystencję gęstej śmietany.

3. Nakładanie gipsu

Ozoby na wielkanocny stół

Gips schnie bardzo szybko dlatego ważne jest, żeby natychmiast nałożyć odpowiednie porcje do naszych foremek silikonowych. Po nałożeniu gipsu niezwłocznie wciskamy kształtki do każdej z wybranych ozdób.

4. Wyciąganie gipsu

Ozoby na wielkanocny stół

W zależności od wielkości naszych ozdób musimy chwilę odczekać. W naszym wypadku wystarczyło 30 minut aby masa zaschła. Gdy już miałyśmy pewność, że masa jest gotowa, delikatnie wyjęłyśmy gotowe odlewy z foremek. Silikonowe formy do pieczenia są wręcz idealne do tego typu prac, ponieważ nie przywierają do materiału.

5. Lakierowanie

Ozoby na wielkanocny stół

Jeszcze tylko prowizoryczna lakiernia zrobiona z torebki foliowej…. Kilka psiknięć sprayem i nasze uchwyty na serwetki będą gotowe.

6. Uchwyt na serwetkę

Ozoby na wielkanocny stół

Tym sposobem mamy gotową po-remontową ozdobę na Wielkanocny stół.

ZOBACZCIE WIĘCEJ naszych Wielkanocnych pomysłów: świecznik z foremek do pieczenia oraz lniane podkładki stemplowane w kurki >>>>

A jakie Wy macie patenty na Wielkanocne ozdoby?

Piszcie i ślijcie swoje projekty DIY na [email protected]

0 Udostępnij