„trytki” na 1001 sposobów

Pakowanie prezentów

sex w wielkim miescie

Tak się złożyło, że akurat trafiła nam się mała imprezka urodzinowa. Przygotowując prezent dla jubilatki wykorzystałyśmy Fischer Kable Fix-R. Tak, tak wykorzystanie ich do ujarzmienia plątaniny kabli to najbardziej oczywisty sposób…. ale my nie chciałyśmy iść na łatwiznę. Chociaż musimy przyznać trytki zdecydowanie ułatwiły nam pakowanie prezentu. Białej- przezroczystej opaski użyłyśmy do ekspresowego ściśnięcia celafonu. Dzięki temu uzyskałyśmy tradycyjny już efekt pióropusza 🙂 Z resztą testowałyśmy to rozwiązanie już wcześniej na chrzcinach Leona: 6 opasek i 40 sękaczy było spakowane w przysłowiową minutę osiem.

Pompony

pompony 1

Jak impreza urodzinowa to też ozdoby… a jak ozdoby to najmodniejsze w tym sezonie pompony! Wykonałyśmy je z gładkiej kolorowej bibuły. Jednym z elementów jest wiązanie, tradycyjnie robi się je za pomocą żyłki lub tasiemki. Gdybyśmy zrobiły to tradycyjnie byłoby po prostu banalnie, a tak mamy praktyczne i efektowne mocowanie. Co najważniejsze sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i jest trwałe.

Kwiaty

kwiaty

Jak impreza to impreza, więc bez kwiatów ani rusz. Wiązanki własnoręcznie robione, to teraz nie problem… nawet całe naręcze kwiatów daje radę i trzyma się stabilnie 😉

Jedziemy na wycieczkę

walizka

Nie wiem jak Wam, ale  my zawsze gubimy kłódeczki do walizek… dlatego od jakiegoś czasu, szczególnie na tych dłuższych wyprawach mamy ze sobą jakiś mechanizm zabezpieczający bagaż: gumki, druciki, sznureczki, tasiemki etc. Teraz wystarczy nam jedna opaska zaciskowa na cały wyjazd. No chyba że na lotnisku urwą nam suwaki, co już się kiedyś zdarzyło. W każdym bądź razie wyższość tego rozwiązania nad dotychczasowymi prowizorkami jest tak oczywista jak lądowanie Apollo 11 na księżycu. Te opaski możemy bez problemu zacisnąć, ale i otworzyć… ba przyciąć i nadal będą działać. Czyli wystarczy jedna trytka i możemy otwierać i zamykać bagaż tyle razy ile nam się żywnie podoba.

Porządki

sklejka

Po imprezie czas zacząć porządki… i co? Tak, tak tu znowu mamy mnóstwo pomysłów na kolejne zastosowania! Podpórki do kwiatów, zaciski na izolacjach, porządkowanie szafy przed zimą, czy materiałów, które nam się lekko zakurzyły już w warsztacie… Z resztą już kiedyś pokazywałyśmy Wam kilka naszych sposobów 🙂  A może Wy macie jakie super pomysły na trytki?

0 Udostępnij