Modna dynia na Halloween

Przez rajstopę

Dynia to coraz modniejsza ozdoba mieszkań. Oczywiście jako element Halloween, ale także po prostu sposób na jesienny wystrój mieszkania.
Oto kilka pomysłów na modną dynię na Halloween 2015.
Kobiece wcielenie dyni… czyli jak zrobić pożytek ze starych rajstop i na szybko pomalować dynię w ażurowy wzorek.

Wybieramy wzorzyste rajstopy z grubym splotem, wkładamy dynię do „nogawki”, zabezpieczamy końcówkę i malujemy całość kolorowym sprayem. Zwykła farba w tym przypadku się nie sprawdzi (dobra rada: nie zapomnijcie założyć rękawiczek ochronnych, zwłaszcza jeśli wybór padnie na czarny kolor, nie pozbędziecie się go z paznokci aż do Wigilii  )
Czekamy aż wyschnie i delikatnie usuńcie materiał.

 

Ombre w modzie

Najmodniejszy w tym sezonie sposób koloryzacji: ombre! Udowadniamy, że nie tylko włosy można malować w taki sposób!

Do wykonania tego projektu potrzebujemy: dynię, kilka kolorów farb (od ciemnych do jasnych), taśmę malarską i watę. Najpierw oklejamy dynię taśmą, tak aby oddzielić od siebie kolejne kolory, następnie łapiemy za pędzel lub spray i zaczynamy malować. Jak farba lekko przeschnie odklejamy taśmę i delikatnie watą rozmazujemy granice pomiędzy kolorami.

Jeśli farba zaschnie zbyt mocno, watę nasączamy rozpuszczalnikiem (lub acetonowym zmywaczem do paznokci).

W wersji ze zdjęcia użyłyśmy białej farby akrylowej i złotej farby w sprayu. Oba typy jak najbardziej się nadają, ale zdecydowanie efektowniej wygląda farba w sprayu (nie pozostawia smug).

Jesienna

Nie zawsze trzeba wycinać szablony. W końcu skoro jest jesień mamy piękne, jesienne liście, które świetnie nadadzą się na szablony do ozdobienia dyni.
Wystarczy wybrać takie o ładnych, wyraźnych kształtach i dokładnie przykleić je za pomocą kleju do decupage. 
A następnie pomalować dynię przy pomocy farby w spreju lub pędzelkiem zwykłą akrylą.
Gdy farba wyschnie liście odklejamy i jesienna, zabawna ozdoba z  dyni gotowa!

Kolorowo-kredkowo

Jako, że Majsterki uwielbiają elektromachiny wszelakie, to do zrobienia tej dyni użyłyśmy opalarki Oczywiście można wykorzystać zwykłą zapalniczkę, ale oznacza to więcej roboty i mniej fun-u. A do tego topione w ogniu kredki świecowe potrafią się zabarwić na czarno.

Czego potrzebujecie?

Dynię, kolorowe kredki świecowe, pincetę i opalarkę/zapalniczkę.

Kredki topimy warstwami nad dynią, kolejne warstwy nakładając po wyschnięciu poprzednich. A na koniec malujemy ogonek farbami akrylowymi.

A tu możecie obejrzeć krótki filmik z ozdabiania tej dyni:

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Dal tych najwierniejszych fanów Halloween, których nie przekonują tego typu ozdoby mamy coś jeszcze. W naszym poradniku pokazujemy jak szybko i sprawnie wyciąć dynię i jakich fantastycznych wzorów możecie użyć. Zajrzyjcie koniecznie, dyniowe wycinanki w tradycyjne wzory i super Cheshire cat w wydaniu dyniowym!

0 Udostępnij