Transfer napisów i obrazów na drewno

1.Czego potrzebujemy?

Najważniejszy element tej metody przenoszenia napisów na drewno jest wydruk na drukarce laserowej. Pamiętajcie, musi to być lustrzane odbicie obrazka, napisu czy zdjęcia, jakie chcemy przenieść na drewno.

Nasz pomysł na życzenia na Dzień Matki zainspirowany został słynnym brytyjskim plakatem propagandowym z 1939 roku: „Keep Calm and Carry On”. Nasza wersja napisu brzmi: „Mamo Keep Calm and herbatka”, bo prezent ma posłużyć jako pudełko do przechowywania herbaty.

Wykorzystałyśmy drewnianą skrzyneczkę, niczym nie zaimpregnowaną.

Do przeniesienia napisu potrzebny będą jeszcze:

  • klej WIKOL
  • nożyczki
  • szmatka/gąbka i woda
  • farba akrylowa

2. Maowanie

Zewnętrzną obudowę skrzyneczki na herbatę malujemy fiołkową farbą akrylową – dwukrotnie.

3. Wycinanie napisu

Napis dość dokładnie wycinamy – najlepiej (przekonałyśmy się o tym dopiero na końcu roboty) wyciąć każdy napis oddzielnie, żeby na skrzyneczce przyklejać jak najmniej białych powierzchni, które się ciężko usuwa.

4. Klejenie

Napis przyklejamy na drewno klejem wikolowym, nanosimy dość grubą warstwę, tak by napis dokładnie przylegał do powierzchni skrzyneczki.

5. Usuwanie bąbelków

Papier dokładnie dociskamy, tak by usunąć wszystkie bąbelki. Inaczej napis nam się nie przeniesie. Należy robić to uważnie, żeby nie porwać papieru.

6. Ścieramy na mokro papier

Zwilżoną gąbką lub ściereczką moczymy papier i delikatnie go usuwamy, „rolując” miękkie, nasiąknięte wodą kawałeczki.

7. Dopieszczamy

Prezent na Dzień Matki, skrzyneczka z napisem

Rolowanie najlepiej wykonać palcami, trzeba to robić z wprawą i bardzo uważnie, z przerwami. Nie przejmujcie się, jeśli po wyschnięciu wyjdą wam „białe” placki nieusuniętego papieru. Rolowanie powtarzamy aż do osiągnięcia upragnionego efektu.

Jeśli szukacie innych inspiracji na Dzień Matki, zerknijcie do zakładki BLOG, gdzie publikujemy 10 wybranych pomysłów >>>

0 Udostępnij