Kolorowe wielkanocne drzewko

1. Lista zakupów

Jak zrobić drzewko wielkanocne?

Do wykonania takiej wiosennej ozdoby wielkanocnej kilka elementów trzeba będzie kupić. Kilka jednak można wyciągnąć z resztek starych materiałów lub nawet przynieść z podwórka.

  • Styropianowe jajo: jedna, większa sztuka kosztuje ok 1 zł, można je kupić tak pojedyncze, jak i w paczkach w sklepach papierniczych albo z artykułami dla plastyków;
  • gąbka florystyczna – 4 zł za bloczek;
  • przyda się jeszcze kilka pasków z resztek filców i resztek wstążek;
  • stara doniczka – my mamy blaszaną ale może być drewniana, porcelanowa, czy nawet plastikowa, o ile jest ładna;
  • pudełko szpilek;
  • zabawna, kolorowa włóczka z pomponikami (całe opakowanie kosztuje w sklepach Tiger 6 zł, do zrobienia drzewka wystarczyło ok 1/4 motka);
  • kawałek nie za grubej ale sztywnej gałązki;
  • biała akrylowa farba;
  • pistolet z klejem.

2. Wycinanie

Z gąbki florystycznej (pamiętajcie potrzebujemy takiej do suchych kwiatów)  ostrym nożem, po przyłożeniu wielkości donicy wycinamy kształt naczynia…

3. Uzupełnianie doniczki

Jak zrobić drzewko wielkanocne?

… i dokładnie dopasujemy jej kształt do wielkości donicy. Wystarczy nożykiem podocinać gąbkę. Z jednego jej opakowania można wykonać wypełnienie do kilku takich drzewek. Doniczkę można dodatkowo obciążyć na dole kamykami by nasza wielkanocna ozdoba była bardziej stabilna.

4. Malowanie

Patyczek, czy gałązkę, by nadać mu lżejszego wiosennego charakteru malujemy farbą akrylową. Wystarczy jedna warstwa. Farba do pełnej suchości schnie kilkadziesiąt minut, ale wystarczy gałązkę odłożyć na pół godziny, by można było użyć już podeschniętego patyczka.

5. Sztuczna trawa

Jak zrobić drzewko wielkanocne?

Zielony filc (jeżeli chcemy by udawał trawę, lub w innym kolorze pasującym do ozdoby) przyklejamy do gąbki klejem w pistolecie. To jedna z najlepszych metod klejenia filcu, ale nada się też butapren tylko trzeba go bardzo oszczędnie nakładać, by nie zostawił śladów.
Klej na gorąco schnie już w kilka minut.
Inną metodą łączenia filców jest fizelina. Tyle, że ona przydatna jest w przypadku klejenia dwóch kawałków materiału jak choćby w tych podkładkach pod talerze.

6. Włóczką malowanie

Jajko ściśle oplatamy włóczką, regularnie przyczepiając ją szpilkami. To metoda lepsza niż klejenie, bo nie zostawi żadnych brudnych śladów a zajmie ledwie kilka minut.
Jeżeli macie włóczkę podobną do naszej, czyli z pomponikami to praca będzie bardzo prosta – jajko zostanie szybko w całości pokryte. Przy tradycyjnej wełnie czy włóczce trzeba się troszkę dłużej napracować ale efekt jest też będzie fajny. Można ją okręcać regularnie lub wręcz przeciwnie w zależności jakie drzewko chcemy uzyskać.

7. Drzewko wielkanocne już gotowe!

Jak zrobić drzewko wielkanocne?

W jajko i w gabkę wbijamy patyczek i zawiązujemy na nim ozdobnie wstążkę. Jej końcówki lekko przypalamy, by zapobiec wyciąganiu pojedynczych nitek.

Efekt końcowy jest bardzo kolorowy i bardzo wiosenny. I co ważne taka ozdoba świetnie będzie wyglądała nie tylko na wielkanocnym stole ale tez po prostu jako wiosenny element domu.
Zrobienie takiego wiosennego drzewka jest na tyle proste w wykonaniu, że można to wykonać wspólnie z dziećmi.

0 Udostępnij