Śrubkowa gwiazdka na choinkę

Potrzebne składniki

Myślałyście kiedyś jak włączyć Panów w przygotowania Świąteczne? Boże Narodzenie to bardzo rodzinny czas, a wspólne robienie ozdób choinkowych może szybko Was wprowadzić w świąteczny nastrój. Naszym sposobem na męską część rodziny okazała się garść nakrętek od śrubek. Znajdziecie je w każdym niemalże garażu domorosłego mechanika. Jeśli nie posiadacie garażu lub warsztatu takie nakrętki kupicie też w każdym markecie budowlanym. Do wykonania jednej śrubkowej gwiazdki będziecie potrzebować ich dokładnie 13. poza tym przydadzą się też: drut i włóczka – najlepiej szara lub srebrna oraz ozdobna wstążka.

 

Ozdabianie

gwiazdka_ze_śrubek

Najlepiej wybrać nakrętki średniej wielkości (ok. 6 mm średnicy). Zaczynając od środkowej nakrętki plastycznym drucikiem dowiązujemy kolejne nakrętki, jedna do drugiej, tak aby opleść centralną nakrętkę dookoła. Następnie już w odstępie do co drugiej dowiązujemy zakończenia gwiazdki.

Drucik sprawdza się przy tych większych gwiazdkach, lepiej trzyma i konstrukcja jest stabilniejsza. Natomiast do małych nakrętek wystarczy kawałek włóczki.

Gwiazdkę oczywiście można powiesić na ozdobnej wstążeczce.

Jeśli lubicie własnoręcznie wykonywać ozdoby choinkowe polecamy też inne projekty Majsterek:  aniołki z papilotek do muffinów , choinkę z koralików ,  renifera z korków po winie i aniołka z wytłoczek po jajkach.

0 Udostępnij