Rudolf – korkowonosy renifer na Boże Narodzenie

1. Potrzebne materiały

Składniki na reniferka

Jak byłyśmy dziećmi to właściwie co roku na zajęciach ZPT robiłyśmy ludziki z kasztanów. Tamte czasy szybko minęły i teraz proponujemy materiały dla dorosłych 🙂 To nasz pomysł na ozdoby Świąteczne.

Do zrobienia renifera Rudolfa wystarczą korki po winie, kolorowa tasiemka, filc, kilka pinezek i wykałaczek. Dodatkowo może przydać się klej w pistolecie.

2. Łączenie korków

Na jednego renifera potrzebne będą trzy korki. Dwa z nich łączymy ze sobą na gorąco klejem, lub nadziewamy na ułamaną wykałaczkę tak by utworzyły głowę i tułów. Trzecia tniemy na cztery plasterki – świetnie sprawdza się do tego ząbkowany nóż do pieczywa.
Plasterki korka, nadziewamy pojedynczo na wykałaczki a te wbijamy w „tułów” reniferka.

3. Ozdabianie

Rudolf z korków

Do główki przyczepiamy rogi wycięte z filcu (wystarczy włożyć je w nacięcia na korku), a z pinezek robimy oczy (dodatkowo przytrzymają filcowe rogi) i koniecznie czerwony nos.

Takie mini ozdoby choinkowe  nie są bardzo pracochłonne. Natomiast należy zachować szczególne bezpieczeństwo jeśli mamy zamiar wykonywać je wspólnie z małymi dziećmi. Pamiętajcie, że klej do klejenia na gorąco rozgrzewa się do temperatury ponad 100 stopni Celcjusza i na prawdę może poparzyć!

Rekomendujemy zabawy  w robienie reniferów dla dzieci od 8 roku życia

Zobaczcie, jak MAJSTERKI razem z dzieciakami przygotowywały świąteczne ozdoby na warsztatach w Kici Koci.

0 Udostępnij