Klawiaturowa tablica

1. Materiały

Kto z Was zalał kiedyś klawiaturę poranną kawą, ręka do góry! Wstyd się przyznać, ale nam zdarzyło się to kilka razy… Teraz się śmiejemy, że przez niezdarność i zaspanie udało nam się zrealizować ten projekt 🙂

Czego będziemy potrzebować do jego realizacji:

  • klawiatury komputerowe (w naszym wypadku wystarczyły dwie)
  • sklejka
  • kantówki
  • czarna farba tablicowa
  • biała farba akrylowa
  • klej do klejenia na gorąco
  • papier ścierny, klej do drewna, gwoździki i haczyki

 

2. Malujemy farbą tablicową

Wspomnienia  tych długich lat edukacji,  stresu przed każdą lekcją matematyki sprawiły, że trochę odwlekałyśmy moment zabrania się do dzieła…. Walentynki okazały się dobrą okazją do podjęcia wyzwania i przygotowania prezentu dla naszego internetowego geeka, który jest dla Majsterek nieocenionym wsparciem przy wszystkich pracach związanych z www.

Pierwszym krokiem jaki zrobiłyśmy było przycięcie sklejki do odpowiedniego rozmiaru. Następnie pomalowałyśmy ją  trzema warstwami farby tablicowej.  My wybrałyśmy kolor czarny, ale w sklepach dostępne są niemalże wszystkie kolory tęczy, więc Wasze projekty mogą być naprawdę kolorowe.

Jeśli szukacie więcej inspiracji do projektów ze sklejką zajrzyjcie tutaj.

2. Bielimy ramkę

Dla rozjaśnienia całego projektu, ramę z kantówek pomalowałyśmy na biało. Dodało to lekkości całemu projektowi i pomogło podkreślić urok  starych  klawiatur.

 

4. Odpinamy klawisze

Najfajniejszym momentem przygotowywania całego projektu było zdzieranie/ wyrywanie klawiszy z obudowy całej klawiatury. Okazało się, że nie tylko same klawisze są interesującym źródłem pomysłów, wewnątrz naszych okazów znalazłyśmy materiały na kolejne projekty związane z eko-designem i elektrośmieciami!

Poza tym dowiedziałyśmy się, że klawiatura klawiaturze nie równa….

5. Przyklejamy klawiszową mozaikę

Zanim zabierzecie się za własną wersję tablicy sprawdźcie jakiego rodzaju klawisze macie… a właściwie jakie jest ich mocowanie. Do wykonania tablicy potrzebujecie płaskich klawiszy, bez dodatkowych „wypustek”. Jest to o tyle ważne, że te pierwsze bez problemu przymocujecie do ramy za pomocą kleju na gorąco, natomiast w drugim wariancie będziecie musieli  jeszcze dodatkowo usunąć nadmiar plastiku z każdego klawisza.

 

6. Miłosne równanie...

tableca_geeka_walentynki_prezent_DIY

Po przyklejeniu klawiszowej mozaiki do ramy trzeba wszystko połączyć w jedną całość: ramę przyklejamy do pomalowanej sklejki klejem do drewna. Dodatkowo możemy zbić obie części gwoździkami. Na odwrotnej stronie mocujemy haczyki do powieszenia tablicy na ścianie i voilà! 🙂

Farba tablicowa pozwoli Wam napisać dowolne miłosne wyznanie dla tytułowego geeka. Majsterki prezentują jego matematyczną wersję. Odszyfrowaliście?

 

Z myszką

tablica_walentynki_geeka

Można oczywiście tablicę jeszcze bardziej spersonalizować i namalować na niej (wystarczą zwykłe akryle) jakiś obrazek choćby białej myszki. Trochę dwuznacznie, ale dlaczego by nie.

Korki

Albo wręcz przeciwnie można wykleić tablicę korkami (wystarczy do tego klej na gorąco).

Tutaj pokazujemy krok po kroku jak się do tego zabrać:

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Dzięki temu patentowi będzie i miejsce na notatki kredą i takie do przyczepienia. To idealny pomysł dla ucznia nad biurko. Na pewno nie będzie mógł opowiadać, że mu gdzieś plan lekcji zginął, albo że nie pamięta co było zadane 🙂

0 Udostępnij