Łazienka w klimacie Barcelony. Finał konkursu z V33

Tadaaaam! Czas na efekty pierwszej metamorfozy w naszym konkursie #OdmrażamyMajsterkowanie. Zobaczcie, jak swoją łazienkę wyremontowała Aneta. Byłyśmy, widziałyśmy i oczu nie mogłyśmy nacieszyć. Tak pięknie wyszło!

To była nasza faworytka. Uwiodła nas wierszem, który przysłała w konkursowym zgłoszeniu:

Gdy tak zerkam na te kafle, poprzez wody mętnej tafle.
i już nawet me ręczniki, ani żadne inne triki,
nie pomogą w renowacji, tak jak udział w Waszej akcji. 

Aneta mieszka w pięknym dwupokojowym mieszkaniu w bloku, pełnym własnoręcznie wykonanych bibelotów. Na codzień zajmuje się organizowaniem eventów dla dzieci i projektowaniem. Szyje cudeńka – plecaki, kolorowe gumki do włosów, a ostatnio nawet ekomyjki do twarzy. Zrobione bambusowego włókna, pozwalają zmyć makijaż bez konieczności używania mleczek, toników i płatków kosmetycznych. Tu znajdziecie jej profil na fejsie.

Beżowe pseudo-marmury postanowiłyśmy odmalować w klimacie Barcelony. To ukochane miasto Anety. Była tam wielokrotnie, w jej domu znaleźć można wiele pamiątek z tego miejsca. Nawet świecącą, własnoręcznie zaprojektowaną i wyciętą z tektury lampę w kształcie katedry Sagrada Familia. Aneta śmieje się, że gdyby żyła w Barcelonie przeszło sto lat temu Antonio Gaudi na pewno byłby jej mężem 😉

Zobaczcie, jak łazienka Anety wyglądała przed remontem.

A tak prezentuje się teraz. Aneta żartuje, że to już nie łazienka, ale pokój kąpielowy. Brzmi dumnie. I tak wygląda!

Czadowo, prawda?

Kafelki zostały pomalowane farbą do renowacji płytek ceramicznych w odcieniu błękit oceanu i bieli. Do przemalowania posadzki Aneta użyła specjalnej farby do renowacji płytek podłogowych.

Do ścian nad kaflami i sufitu została użyta biała specjalna hydro-bariera, idealna do wilgotnych pomieszczeń. Białą farbą (odcień „biały pieprz”) od V33 Easy renowacja łazienki zostanie też odświeżona szafeczka pod umywalką, a emalią do ceramiki sanitarnej odnowiona została wanna.

W łazience pojawiło się także złoto – w dodatkach i elementach. Złota rama zdobi teraz lustro, na odcięciu płytek pojawiła się złota lamówka.

Piękne zasłonki z materiału w subtelne niebieskie wzory oczywiście samodzielnie uszyła właścicielka mieszkania. W łazience nie mogło też zabraknąć roślin. Ten w rogu to Mariusz – Aneta wszystkim kwiatkom w swoim domu nadaje imiona. Mariusz co prawda ucierpiał w czasie remontu i się złamał, ale Aneta nie zamierza go porzucać. Twierdzi, że z tych liści jeszcze wyrośnie kawał pięknego kwiatka. I my jej wierzymy. Ta dziewczyna ma kawał serducha, cierpliwości i wyobraźni. Niejednego zielonego zdechlaka ożywiła. Obok Mariusza wisi taki właśnie zdechlak z naszej pracowni. Oj nie mamy my ręki do kwiatów. Nie mamy. Alo może to dlatego, że im nie śpiewamy. Aneta swoim kwiatom czasem nuci po hiszpańsku! Zazdro! Też byśmy chciały.

Jeśli po obejrzeniu zdjęć tej fantastycznej metamorfozy sami nabierzecie chęci do remontu, to polecamy Wam nasz mały przewodnik:

TUTAJ piszemy o rodzajach farb renowacyjnych – do mebli, płytek, laminatów…

TUTAJ poczytacie więcej o uszczelnianiu ceramiki sanitarnej,

TUTAJ znajdziecie nasz poradnik, dotyczący podstaw oczyszczania mebli.

Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie, zapiszcie się na newsletter, a na pewno nie przegapicie kolejnej konkursowej metamorfozy.

Wasze M.


*Partnerem akcji jest V33 producent farb renowacyjnych dla łazienek i kuchni.

0 Udostępnij