Jak zrobić świecącą gwiazdę z kartonu?

Wigilia tuż tuż, ale biorąc pod uwagę zachmurzenie i przede wszystkim ilość smogu w Polsce – to chyba nie ma co liczyć na czyste niebo i wypatrywanie pierwszej gwiazdki. Lepiej taką świecącą gwiazdę przygotować sobie samemu w domu. Pokażemy Wam jak ją zrobić. Wystarczy karton i pistolet do klejenia na gorąco. 

Pistolet do kleju jest tym dla Majsterek, czym dla McGavera była duct tape. Serio.To właśnie klejem na gorąco mocowałyśmy kawałki płyt CD do dyskotekowej kuli, która jest naszym największym hiciorem na Pintereście. Zerknijcie koniecznie na ten tutorial jeśli planujecie sylwestrową domóweczkę ;-). To na kleju na gorąco trzyma się też prawie 200 łyżeczek w okazałej lustrzanej ramie, jaką pokazujemy w naszej książce. 

Klej na gorąco pozwoli Wam też stworzyć własną, świecącą gwiazdę z kartonu. 

Zamiast opisywać Wam krok po kroku, jak taką ozdobę świąteczną wykonać, pokazujemy wszystko w krótkim wideo-tutorialu. Zobaczcie sami, jak się do tego zabrać.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Co nie zmieściło się w filmiku – a wierzcie nam, zajęło trochę czasu wykombinowanie, jak to zrobić najsensowniej – to to, jak zrobić ładną, równą, pięcioramienną gwiazdę o takiej wielkości, która będzie nam pasować. 

Najpierw próbowałyśmy łączenia trójkątów równobocznych, ale w efekcie wyszła nam Gwiazda Dawida. No i luz, choć jednak chciałyśmy mieć pięcioramienną gwiazdę. Ambicja nie pozwoliła się poddać. W końcu nas olśniło i wykorzystałyśmy zapamiętane z jakiegoś kursu origami sprzed lat zasady robienia wypukłej gwiazdki z papieru. Tutaj znajdziecie krok po kroku instrukcję, jak taką gwiazdkę origami po kolei zaginać. Gdy już ją wykonacie i przytniecie na odpowiedni rozmiar – wystarczy całość rozprostować, wykorzystać gwiazdę jako szablon i zwyczajnie ją odrysować na kartonie. 

WAŻNE: Pamiętajcie by wyciskać klej i łączyć front gwiazdy z jego bokami od spodu, w taki sposób, aby klej nie wyciekał i nie zastygał w widocznych miejscach. Jeśli chcecie, możecie tę gwiazdę pomalować sprejem. Ale w skandynawskim wzornictwie spokojnie „zmieści” się też projekt saute – czyli surowy i kartonowy. Gdy zapalicie lampki na pewno będzie się prezentował okazale. 

Kochani, po lesie w słoiku, ozdobach z suchej porcelany i świątecznych obrazkach z jeleniem na tamborku, gwiazda jest już naszym ostatnim świątecznym projektem w tym roku. Jutro Wigilia, więc życzymy Wam fantastycznych, rodzinnych i pełnych ciepła świąt Bożego Narodzenia! Spędźcie ten piękny czas z najbliższymi i zapomnijcie o wszelkich troskach. 

Wasze M.

 


Wpis i filmik powstały we współpracy z spółką mieszkaniową Skanska i blogiem Green Living.

0 Udostępnij