Łubianki na pięć sposobów

1. Czego potrzebujemy?

Organizer z łubianki

Do wykonania kolorowego koszyczka na narzędzia, przybory biurowe czy na kosmetyki w łazience potrzebne będą – oprócz łubianki i nożyczek – materiał (ok 35-40 na 55-60 cm), pistolet do klejenia na gorąco lub żelazko, kolorowe pinezki i wstążka do ozdoby.

2. Wycinamy "krzyż"

Organizer z łubianki

Nasz pomysł nie wymaga szycia! Z materiału wycinamy kształt krzyża, tak by materiał ładnie się ułożył wewnątrz koszyczka. Pamiętajmy by „ramiona” krzyża były nieco szersze – ok 1-1,5 cm –  niż boki łubianki, bo trzeba będzie zrobić zakładki. Z łubianki wycinamy rączkę.

3. Robienie zakładek

Organizer z łubianki

Zakładki możemy zabezpieczyć klejem na gorąco lub zaprasować. Obie metody sprawdzą się w tym projekcie.

4. Dopasowanie poszewki

Organizer z łubianki

Naszą podszewkę wkładamy do łubianki  – brzegi materiału można wewnątrz dodatkowo podkleić, tak by  materiał był stabilnie przymocowany do środka i nie przemieszczał się. Ale jeśli nie macie pistoletu, to nie jest to konieczne.

5. Wykańczanie

Końcówki materiału podwijamy i przytwierdzamy do łubianki kolorowymi pinezkami. Nasz koszyczek-organizer  można jeszcze ozdobić wstążką.

Wersja w kolorze

Koszyczki z łubianek

Przy tym projekcie możecie puścić wodze fantazji, eksperymentować z materiałem-wysciółką łubianki i kolorem. Łubiankę można malować – polecamy najzwyklejsze farby akrylowe, bejcować i zabezpieczać lakierem.

Donica z przecierką

Donica z łubianki od Majsterek

Łubianki świetnie sprawdzają się też w roli doniczek. Zobaczcie, jak wykonać taki projekt krok po kroku >>>>

"Fasada" z patyczków

Donica z łubianki

Łubiankę można nie tylko malować. W czasie poniedziałkowego „Pytania na śniadanie” pokazywałyśmy też, jak wykonać donicę ozdobioną patyczkami. Zebrane na spacerze gałązki wiązałyśmy drucikiem i przyklejałyśmy do łubianki.

Wąż na donicy

Donica z łubianki

Wykonanie tego projektu zajęło kilkanaście minut. Węza z papierowej wstążeczki przyklejałyśmy pistoletem do klejenia na gorąco.

A Wy macie jakieś swoje pomysły na upcycling łubianki? Piszcie do nas na Facebooku i na [email protected]!

 

0 Udostępnij