Korkowa tablica na biżuterię

1. Potrzebne materiały

Korkowa ramka na biżuterię- materiały

Przed każdą imprezą zastanawiacie się, gdzie podział się wasz ulubiony naszyjnik albo bransoletka? W naszym krótkim przewodniku znajdziecie instrukcję krok po kroku jak wykonać korkową tablicę z haczykami na biżuterię.

Do projektu potrzebujemy:

– starą drewnianą ramę od obrazu

– kawałek sklejki bądź płyty meblowej

– korki po winie – uwaga potrzeba ich naprawdę sporo. Przy naszej tablicy poszło ich blisko 200! (nawet nie pytajcie ile imprez i kolacji przy winie odbyło się by je uzbierać 😉

– haczyki, śrubki, gwoździki

– klej do klejenia na gorąco, lub klej do drewna

– piła do przycięcia sklejki

Jeśli chcecie zobaczyć  zupełnie inną tablicę zajrzyjcie koniecznie tutaj.

 

2. Przycinanie sklejki

Tak, tak wiemy, z BHP niewiele ma to wspólnego… Ale bardzo nam się wizualnie spodobało zdjęcie piły i dwóch kobiecych dłoni z pełnym manikiurem 🙂
Oczywiście normalnie pamiętajcie o rękawicach, okularach ochronnych (choć przy cięciu sklejki nie są obowiązkowe) i dobrym przymocowaniu sklejki, tak aby się nie przesuwała po powierzchni.

W każdym bądź razie jak jesteśmy już bezpieczni i wymierzymy odpowiedni rozmiar możemy zacząć ciąć. My do tego celu użyłyśmy piłki elektrycznej, ale spokojnie może być też ręczna.

3. Mocowanie sklejki

Po przycięciu mocujemy sklejkę do ramy. My najpierw ją podkleiłyśmy klejem do drewna, a następnie wzmocniłyśmy kilkoma gwoździkami.

 

 

4. Wkręcanie haczyków

Rama nam schnie, także możemy zająć się już bardziej estetyczną częścią projektu. Wybieramy kilka korków po winie  w które wkręcamy ozdobne haczyki.

Jeśli macie nadmiar korków, nic nie szkodzi tu znajdziecie inspiracje jak wykonać z nich bożonarodzeniowe ozdoby np. renifera albo choinkę.

5. Klejenie

Tablica korkowa- klejenie

I teraz zaczyna się zabawa! Jak już klejenia ramy wyschną, możemy się zabierać do przyklejania pojedynczych korków do naszej tablicy. Pamiętajcie jednocześnie o tym, żeby równomiernie rozmieścić haczyki, ułatwi to później przechowywanie biżuterii.

My do naszego projektu użyłyśmy kleju na gorąco, ale równie dobrze możecie użyć kleju do drewna. Ten drugi zalecamy jeśli na tablicy mają zawisnąć jakieś cięższe ozdoby i jeśli wszystkie korki które macie są z naturalnego korku. My miałyśmy część sztucznych, równie ozdobnych ale słabiej chwytających klej do drewna.

5. Tablica korkowa w pełnej gotowości

I gotowe! Biżuteria już może wygodnie zawisnąć. Co ważne taka tablica sama w sobie jest fajną ozdobą.
Projekt tej tablicy wykonałyśmy w studio TVP, także nie mogło być inaczej zdjęcie  finałowe również musiało być wykonane na Woronicza! 🙂

6. Nowy właściciel :-)

Ekipie Pytania na śniadanie tak spodobał się nasz projekt, że od razu znalazł nowego właściciela! 🙂

 

A może Wy macie jakieś ciekawe sposoby na przechowywanie biżuterii? Piszcie do nas na [email protected]

0 Udostępnij