Choinka pełna światła

Potrzebne składniki

choinka-led_majsterki

Do stworzenia takiej ozdoby świątecznej potrzebne są: podobrazie malarskie i dopasowana do niego rama, albo płyta pilśniowa z ramą (Majsterki wykorzystały w tym celu tylną część starego obrazka i ramę ) farba w spreju w kolorze pasującym do naszego wnętrza, zszywacz tapicerski i taśma LED-owa.

Przymierzanie choinki

Przyczepianie ledów

Płytę pilśniową albo podobrazie do którego ma być przyczepiona ledowa choinka malujemy na dowolny kolor. O ile w przypadku płóciennego podobrazia sprawdzi się farba akrylowa, to już płytę pilśniową najlepiej pomalować sprejem.

Po wyschnięciu farby z taśmy ledowej układamy kształt choinki.

 

Tacker w natarciu

Taśma ledowa jest najczęściej samoprzylepna. Ale klej jest za słaby, żeby przymocować wzór choinki. Dlatego najlepiej w tym celu użyć zszywacza tapicerskiego, bo zszywki są idealnej szerokości. Taśma mieści się w środku idealnie.

Należy jednak bardzo ostrożnie operować tackerem, zszywka nie może przebić taśmy ani uszkodzić elementów metalowych, bo z pięknego efektu nici – nasza choinka nie rozbłyśnie.

Naszą choinkę oprawiamy w ramkę. Albo i nie  – jeśli ktoś użył podobrazia. Pod ramką łatwiej jednak ukryć kabel, który trzeba poprowadzić do gniazdka (większość taśm LED-owych świeci dzięki zasilaczowi.

 

Choinka nad głową

W takiej świecącej choince jednak najlepsze jest to, że nawet po Świętach Bożego Narodzenia ozdoba wciąż może być aktualna.

A jeśli zamarzy nam się inny wzór – wystarczy delikatnie zszywki odpruć i LED przyszyć raz jeszcze, tym razem układając taśmę w inny kształt.

0 Udostępnij