Oto finaliści konkursu #OdmrażamyMajsterkowanie. Głosowanie!

78 zgłoszeń! Ponad połowa to łazienki, ale były też kuchnie, balkony, przedpokoje. Wasze historie, wasze pomysły na to, jak odmienić wnętrza. Zasypaliście nas zgłoszeniami w konkursie na #OdmrażamyMajsterkowanie! Strasznie ciężko było nam się zdecydować, kto ma trafić do finału. Wreszcie jednak wybarłyśmy finałową piątkę! A nagrodzonych wybierzecie Wy. Czas start! Głosowanie trwa do niedzieli do godziny 20.00. 

Wśród zgłoszeń królowały łazienki. Część pamietała jeszcze czasy PRL, ale większość to jednak lata 90. i początek XXI wieku. Niby wykonane z niezłych materiałów, ale często brakowało funduszy do tego, by stworzyć praktyczne i ładne wnętrze. Co więcej, moda przez ostatnie dwie dekady drastycznie się zmieniła. Dziś różowe marmury, czy żywo niebieskie kafelki z wzorem z muszelek w polączeniu z beżową podłoga na wysoki połysk niekoniecznie cieszą oko. Ale często wciąż nieźle się trzymają i szkoda je skuwać.

Do takich wnętrz idealne nadają się są farby renowacyjne, bo mogą bez skuwania odmienić i unowocześnić pomieszczenie.

Spośród 47 zgłoszonych łazienek, do finału wybrałyśmy trzy. Teoretycznie podobne, ale ich właścicielki mają na nie różne pomysły, a my bardzo chciałybyśmy im pomóc odmienić te pomieszczenia.

1. Aneta Karasińska. Mieszka w beżowych pseudo-marmurach, a wolała by jednak coś bardziej nowoczesnego: biele, granaty i złoto!
Pandemia pozbawiła jej firmę zleceń więc ma teraz czas na malowanie. I na pisanie do nas wierszy 😉 Jej zgłoszenie brzmiało tak:

Cześć Majsterki! Niezłe z Was czaderki,
więc na pomoc Waszą liczę, bo w łazience prawie kwiczę,
gdy tak zerkam na te kafle, poprzez wody mętnej tafle.
i już nawet me ręczniki, ani żadne inne triki,
nie pomogą w renowacji, tak jak udział w Waszej akcji,
i porządne malowanie, każdej obrzydliwej ścianie,
niech zagoszczą tam granaty, albo biele, może kraty?
lub też elementy złota, toż to była by robota!
Ta metamorfoza mi się marzy, może właśnie się wydarzy?… 🙂

2. Kamila Kamińska. Jej łazienka to trochę zabytek, bo płytki pamiętają czasy Gierka. Czas je trochę stuningować! Kamila chciałaby przeprowadzić designerską rewolucję w tym wnętrzu i prosi o pomoc. 

3. Aneta Świeczka. Ma łazienkę nudną, jak słowo BEŻ. A chciałaby, aby stała się ona jasna i nowoczesna. Maży jej się połączenie bieli i szarości. Jeżeli ona wygra to my postaramy się, by białe i szare okazało się jednak troszkę szalone. 

 

Kolejnym pomieszczeniem, które nas często boli i wymaga metamorfozy jest kuchnia. Niby wydajemy na jej urządzenie czasem prawdziwy majątek, ale potem okazuje się, że ta inwestycja, choć przetrwała lata, to próbę czasu niekoniecznie. Ciężkie, ciemne szafki, pstrokate kafelki, błyszczące teraktory już nie cieszą tylko denerwują, a przecież kuchnia to serce domu. Tu można poszaleć! Przemalować same fronty, zrobić wzór na podłodze, odmienić glazurę i też wszystko za pomocą dobrze dobranych farb.

Do takiej metamorfozy nominowałyśmy dwa projekty:

4. Magdalena Kloc-Przywara. Jej seledynowo-drewaniano-beżowa kuchnia rodem z czasów „prawie w Unii” dziś już trąci myszką. Zupełnie inaczej, niż fantastyczne zgłoszenie Magdy.

Już od rana rzecz niesłychana 😍😍 #majsterki siły zebraly i konkursik Nam zorganizowały 💋💋 Do wygrania niesamowite 🤭🤭 rzeczy, więc i my tutaj zagramy i kciuki mocno trzymamy 👌👌🤛🤛 A jak Nam się uda, to zadziałamy cuda… 😀💞💞 Kuchnia Nasza to wielka zmora… Przydałaby się jej konkretna odnowa 🤗🤗😎😎🥀🥀 Nie wiem co Nas pokusiło i na zieleń tutaj trafiło 😱😱Biele i popiele Nam się marzą, bo te kolorki Nam się znudziły i nie jednego do łez rozbawiły… 🙄🙄🏘️🏘️ Choć pięć latek tylko ma, a wcale nie podoba się już Nam… 🙈🙈🙉🙉 Była w pośpiechu projektowana i przez ” Majstra” polecana 😂😂 A szafeczki już poodpadaly, bo zieleni już dość miały… 😇😇🤓🤓🙄🙄🙉🙉 Będziemy bardzo szczęśliwi, gdy My metamorfozę wygramy i będziemy pod niebiosa skakali🤭🤭😍😍 „

5. Lidia Latocha. Jesteśmy przekonane, że znacie ten typ kuchennych mebli! To był hit lat 90. Ale choć wraca na nie moda, to te meble, jak zapowiada Lidia wymagają zmian choćby przemalowania na biało.

Z tych pięciu obiecujących pomieszczeń tylko 3 osoby mogą wygrać pełen zestaw nagród (500 zł, farby od V33 niezbędne do renowacji, dobrane pędzle i wałki oraz kreatywny pakiet od nas z książkami i plakatem)!

Ale tym razem, to już nie my będziemy wybierać. Ufff… To zadanie dla Was. Czekamy na Wasze głosy do niedzieli do godziny 20. A potem? Potem wygrani razem z nami opracują plan remontu, dostaną obiecane nagrody i … ruszą do pracy. I oczywiście pochwalą się efeketami.

Wybierz projekt, który wygra konkurs #odmrażamyMajsterkowanie

  • Aneta Karasińska, łazienka (26%, 560 Głosów)
  • Kamila Kamińska, łazienka (24%, 520 Głosów)
  • Lidia Latocha, kuchnia (24%, 519 Głosów)
  • Magdalena Kloc Przywara, kuchnia (24%, 517 Głosów)
  • Aneta Świeczka, łazienka (3%, 60 Głosów)

Głosujących: 2 176

Loading ... Loading ...

Już nie możemy doczekać się tych metamorfoz!

Ale póki co czekamy na Wasze głosy i podpowiedzi jak odmienić te wnętrza.

Wasze M.


*Wpis i akcja są sponsorowane przez V33 producenta farb renowacyjnych dla łazienek i kuchni.

0 Udostępnij