8 Sylwestrowych inspiracji last minute

Skąd się wziął Sylwester? Dlaczego akurat ta noc jest tak ważna w kalendarzu? Zastanawialiście się kiedyś skąd ta presja, żeby ten ostatni dzień w roku spędzać na hucznej zabawie?

Otóż zwyczaj świętowania ma juz ponad 1000 letnią historię!

Jeszcze w starożytności wróżka Sibilla przepowiedziała koniec świata, który miał nastąpić w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia dokładnie w 1000 roku. Z drżeniem serc oczekiwano wtedy na przebudzenie potwora, a właściwie smoka, który miał przynieść zagładę. Oczywiście tak się nie stało, więc spontanicznie ludzie zaczęli wielką fiestę. Miało to miejsce za panowania papieża Sylwestra II i od tamtej pory tradycją jest świętowanie ostatniego dnia w roku.

Przyznamy szczerze, nie jesteśmy fankami zabaw sylwestrowych. Zdarzały nam się takie lata gdzie zamiast imprezy wybierałyśmy partyjkę w Cywilizację, Wiedźmina czy po prostu dobry film. Ale…. zdarzało nam się też organizować kilka imprez i dzisiaj mamy dla was krótki poradnik, jak przygotować niezapomnianą domówkę!

Po pierwsze musi się błyszczeć!

Każda przyzwoita potańcówka musiała mieć swoją błyszczącą kulę. Zakup takiej to spory wydatek, ale zawsze można wykonać ją samodzielnie. To prosty i sprawdzony sposób. Zobaczcie sami ==>

kula sylwestrowa1

Modnym gadżetem imprezowym jest też fotobudka. Nam towarzyszy ona juz niemal przy każdej okazji. Jak dołączymy do niej różne gadżety to z całą pewnością stanie centralnym punktem balu. Szybki sposób na zrobienie sylwestrowych kapeluszy, które będą idealnym dodatkiem do zdjęć pokazuje Kelly z bloga Studio DIY:

Studio DIY- Mary Costa Photography

Studio DIY- Mary Costa Photography

Z kolei Jenny z bloga burger-dixonline ma fajny patent na papierowe hm… trąbki?? jak to cholerstwo się nazywa po polsku, kojarzy ktoś?

nyeblower4

My w tym roku postanowiłyśmy zrobić specjalną girlandę z informacją kiedy odbywa się impreza. Jakby bąbelki za bardzo zaszumiały w głowie to zawsze na zdjęciach będzie dowód 😉

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Po drugie musi smakować!

No dobra to skoro wystrój wnętrz mamy juz ogarnięty to wypada zadbać o strawę dla naszych gości. Wierzymy w to że je się też oczami, także fajnie by było żeby propozycje w naszym menu ładnie się prezentowały. I tu na pomoc wpadają nam polscy blogerzy! 🙂

Magda i Karolina z Dekostacji proponują nam świetne piki, którymi możemy ozdobić przekąski. Mało tego możemy dostosować je do charakteru imprezy także tanio, ładnie i oryginalnie! 🙂

dekostacja piki

Piki do przekąsek

Z kolei Weronika z mavelo.pl wie dokładnie co misie lubią najbardziej 😉 Przygotowała gotowe grafiki do pobrania i wydrukowania! Czyli prosto i bardzo funkcjonalnie. Przy okazji same jesteśmy fankami kółeczek bo dzięki nim możemy oznaczyć np. kieliszki. W imprezowym szale mamy pewność, że nie pijemy z jednego kieliszka z połową zaproszonych osób. To ważne, jeśli nie chcemy obudzić się na totalnym kacu następnego dnia 😉

sylwester-dekoracje-mavelo

Ozdobne kółeczka i opakowanie na popcorn

Baba ma dom, czyli Dorota dokładnie wie jak te wszystkie elementy połączyć w jedną całość i tak przygotować stół sylwestrowy, żeby goście oniemieli z zachwytu:

stol sylwestrowy baba

Stół Sylwestrowy Baby

Po trzecie musi być sexi!

Ale to nie wszystko… żeby ten wieczór był wyjątkowy warto zrobić też coś dla siebie. My proponujemy relaksującą kąpiel. Odrobinę przyjemności zapewnią nam własnoręcznie wykonane kule do kąpieli:

Musujące kule do kąpieli od Majsterek

Musujące kule do kąpieli od Majsterek

A za sprawą ekspresowego pomysłu Marty z bloga noszki.pl wykonamy elegancką kopertówkę z podkładki na stół.

No i jak gotowi na imprezę? 😉

Nie ważne gdzie spędzacie ten wieczór, ważne z kim i w jakiej atmosferze. Nasze propozycje mamy nadzieję, że zainspirują Was i umilą te kilka chwil. A na Nowy 2017 rok życzymy Wam wszelkiem pomyślności, spełnienia marzeń, wytrwałości w dążeniu do celu i dużo miłości! 

 

Wasze M.

 

Wszystkie zdjęcia publikujemy za zgodą ich autorów.
Zdjęcie Kapelusza sylwestrowego prezentowaniego na blogu studio DIY  jest autorstwa Mary Costa Photography.

 

 

0 Udostępnij