Po pierwsze: gumowy zwierz
To może być słoń, albo świnka, kot, pies, albo dowolny zwierz, jaki znajdziecie w sklepie z zabawkami. Ważne, żeby można było go przeciąć na pół. Wiemy, brzmi bestialsko, ale bez obaw – nasz nosorożec był z gumy. Nikt, nie ucierpiał 😉
Do wykonania tego projektu przydadzą się jeszcze:
- ostry nóż lub piłka;
- dwa bliźniacze kawałki drewna;
- klej – dwuskładnikowy, lub do klejenia na gorąco;
- dwa kolory farby w spreju.
Precyzyjne cięcie
Naszego zwierza musimy precyzyjnie przeciąć na pół – tak by do krawędzi powstałej po przecięciu przymocować kawałek drewna.
Idealnie nada się do tego piłka z ostrzem do plastiku.
Klejenie
Połówki „rozpłatanego” nosorożca przyklejamy do kawałków drewna. W taki sposób, by całość była stabilna – zarówno nóżki naszego zwierza mają dotykać do „podłogi”, jak też dolna krawędź drewienka.
Sprawdzi się tu zarówno uniwersalny klej, typu „kropelka”, jak i klej dwuskładnikowy czy klej na gorąco.
Malowanie
Tak powstałą podpórkę dokładnie malujemy, najlepiej farbą w spreju. Chodzi o to, by drewno zlało się w jedność z gumowym nosorożcem; w efekcie nie będzie można odróżnić, że nasza podpórka do książek jest wykonana z dwóch rodzajów materiału – gumy i drewna.
Można całego zwierzaka pomalować w tym samym kolorze, można każdą z podpórek zrobić w innym w odcieniu. My postawiłyśmy na czerwone i czarne.
I gotowe!
Nosorożce mogą już stanąć na regale i strzec naszych książek 😉
Złote rączki
Ale nosorożec to nie jedyny pomysł na podpórki do książek. W naszym kanale pokazujemy jeszcze dwa projekty. Złote rączki być może już znacie, zdradzałyśmy już przepis, jak je zrobić TUTAJ >>>
A tutorial w wersji wideo już możecie zobaczyć na YouTube. Złote rączki mogą bowiem z powodzeniem posłużyć także, jako stojak na biżuterię. Wystarczy trochę gipsu, stare rękawice i złota farba w spreju.
ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Za to gdy ręce wzmocnimy podestem to mamy idealne podpórki i to w wersji glamour.
A trzeci pomysł?
Ostatni z pomysłów, najbardziej majsterkowy, bo z wykorzystaniem starych, zardzewiałych narzędzi zobaczycie na tym filmiku:
ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
I jak Wam się podoba taka podpórka w stylu steam punk? Macie pytania, wątpliwości, albo fajne patenty na jeszcze lepsze przytrzymywacze do książek? Piszcie do nas – z chęcią je pokażemy na blogu!
Wakacje zbliżają się niestety ku końcowi, zbliża się wrzesień, a wraz z nim powrót do szkoły, więc projektów i pomysłów na ogarnięcie szkolnego biurka, podręczników, przyborów, będzie u nas wkrótce jeszcze więcej.
Wasze M.