Pakujemy się na wakacje!

Piterek na dokumenty i karty

Jak spakować dziecko na kolonie?

Idealny dla dzieci. W środku można nosić paszport, banknoty albo karty bankomatowe.

Wymierzamy odpowiedni wymiar – tak by w środku mieścił się paszport – pozostawiamy z każdej strony po centymetrze luzu. Boki kleimy pistoletem do kleju i w ten sam spósb przyczepiamy kieszonkę oraz ozdoby.

Dziurkaczem robimy estetyczne otwory i przywiązujemy sznureczek – końcówkę zabezpieczamy zapalniczką.

Kosmetyczka z bambusowej maty

Do tego projektu wykorzystałyśmy

  • stare bambusowe maty do robienia sushi
  • szeroką czarną gumkę
  • sznureczek bądź wstążkę do wiązania całości
  • igłę i nici

Wycinamy dwa kawałki gumy – nieco dłuższe niż szerokość maty. Oba przewlekamy między patyczkami w ten sam sposób – najlepiej nie robić równych odstępów, tak by powstały nam różnej wielkości otwory, na większe i mniejsze przedmioty (np. pędzle, ale można w takiej „kosmetyczce” przewozić szczoteczki do zębów czy tubki z kosmetykami). Końcówki gumy zszywamy. Przyszywamy, bądź przywiązujemy na środku wstążeczkę, tak by po zrolowaniu całośc móc związać.

Jak oznaczyć walizkę?

JAK OZNACZYĆ BAGAŻ

Kto z was nie miał problemu z rozpoznaniem własnej walizki na lotnisku? Zawieszki – zwłaszcza, jeśli są kolorowe – pozwolą dostrzec nasz bagaż z daleka. A, jeśli waliza nam gdzieś się zapodzieje, pozwoli znalazcy zidentyfikować właściciela, dlatego na zawieszce warto podać swój adres i dane kontaktowe.

Najprościej wykonać ją z dwóch kawałków pianki. W jednym wycinamy okienko, wkładamy pod spód białą karteczkę i sklejamy piankę z drugim kawałkiem. W rogu dziurkaczem robimy otwór i całość mocujemy do walizki za pomocą sznurka.

Ale zawieszkę można wykonać też ze starego paska – musi to być jednak pasek dwuwarstwowy. Z końcówki paska odcinamy  kawałek o długości 15-25 centymetrów. Całość ma mieć kształt prostokąta z długą strzałką od niego wychodzącą.

W jednej warstwie prostokąta wycinamy okienko i wkładamy do środka białą karteczkę, tak by nie wypadła. Brzegi zabezpieczamy klejem na gorąco. Zawieszkę robimy z długiej strzałki. Wycinamy strzałkę, a pod jej trzonem otwór przez który przeciągniemy grot (musi być odpowiednio mniejszy). Rozdwajające się warstwy paska warto skleić klejem na gorąco.

 

Jak spakować bilet i dokumenty?

Podróżny portfel z wodoodpornej pianki – kupicie ją w każdym sklepie plastycznym, albo na stoiskach dla majsterkowiczów w Empiku. Niestety największy dostępny powszechnie arkusz jest w rozmiarze A4, a to oznacza, że do wykonania portfela potrzebne będą dwa arkusze (kosztują kilka złotych).

Długo myślałyśmy nad sposobem ich połączenia – testowałyśmy dziurkacz i wiązanie dwóch połówek sznurkami, ale to nie wyglądało fajnie. W końcu wymyśliłyśmy łączenie za pomocą „strzałek”. Do tego projektu potrzebujecie:

  • 2x arkusz pianki A4
  • nożyczki i nożyk do tapet
  • pistolet w kleju
  • linijkę
  • kawałek kartki i flamaster

Portfel ma wymiary 8,5×21 cm. Strzałki zaś mają długość 5 centymetrów, a trzon strzałek ma szerokość 2 cm – wycinamy  dwie strzałki na szarej części i dwie na różowej, tak by po złożeniu obu połówek strzałki się „przeplatały”. Aby wszystko wyszło równo i żeby nie zmarnować pianki najlepiej posłużyć się w tym celu papierowym szablonem. Nie przejmujcie się, jeśli flamaster zostawi ślady – można je usunąć wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci.

Oba arkusze zaginamy równo tak, by w środku powstały zakładki.

Jedną przycinamy tak jak na zdjęciu – to kieszonka na bilet – dolny brzeg łączymy klejem na gorąco. Druga zakładka to miejsce na paszport i dowód – paski kleju kładziemy na obu brzegach i na wysokości 11,5 cm.

0 Udostępnij