Tak zrobisz pieczątki do ozdabiania ścian

pieczatki malowanie majsterkiDIY9 Fotor Collage

Czego potrzebujemy

Malowanie ścian pieczątkami

Remont naszej nowej pracowni natchnął nas do kreatywnych rozwiązań. Nie chciałyśmy tak po prostu pomalować ścian na biało i szaro. Wiedziałyśmy, że nasz lokal musi być wyjątkowy, zwariowany i majsterkowy. Dlatego postanowiłyśmy zrobić coś specjalnego – ścianę z pieczątkami własnej roboty! I cały pomysł pokazać na naszym blogu.

Do wykonania stempelków w wersji DIY potrzebujecie:

  • karimatę
  • nożyczki lub nożyk
  • karton i ołówek do wyciecia kształtów
  • taśma dwustronna
  • kawałek drewna
  • flamaster

2. Wycinamy kształty stempli

Nasza ściana ma mieć majsterkowy charakter, dlatego postawiłyśmy na narzędziowe wzory – kombinerki, młotek i klucz. Ale pieczątki można wycinać w najróżniejsze kształty. Karimata to miękki, plastyczny materiał. Wzory najlepiej wcześniej przygotować na kartonie, wyciąć i dopiero potem odrysować na karimacie. Jeśli nie potraficie ich narysować odręcznie – możecie  je sobie wcześniej wydrukować.

3. Przyklejanie kształtu

Malowanie ścian pieczątkami

Gotowe kształty stempli wycięte z gąbeczki przyklejamy dokładnie taśmą dwustronną, aluminiową powierzchnią do spodu.

4. Stemple gotowe

Malowanie ścian pieczątkami

Nasze stemple zrobiłyśmy na drewnianych słupkach i kawałków desek, które zostały nam z robienia paletowych mebli. Ale do tego celu nada się wiele innych materiałów – rozejrzyjcie się po mieszkaniu, piwnicy czy strychu – na pewno wpadnie wam w oko coś, co może posłużyć za „rączkę” i podstawę waszego stempla.

5. Stemplowanie!

Malowanie ścian pieczątkami

W remoncie Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej pomagał nam Dekoral. Mogłyśmy wybrać dowolny kolor farb z ich palety. I choć wybór jest ogromny to od początku wiedziałyśmy, że postawimy na lazurowy szantug i turkusowy muślin, czyli akrylowe farby z serii Dekoral Fashion. Odporne na ścieranie, szorowalne farby akrylowe świetnie sprawdziły się w naszym wnętrzu. Nie tylko dlatego, że to kolory korespondują z barwami naszego logo –  ale są też hypoalergiczne – wiadomo było, że możemy z nimi dowolnie szaleć, bez obaw o wysypkę, nieprzyjemny zapach.

6. Ściana przed....

Malowanie ścian pieczątkami

Pod pieczątki przygotowałyśmy część ściany, w której kiedyś były duże drzwi. Właściciel starej praskiej drukarni niezbyt udolnie zasłonił wejście karton gipsem – wnęka nadal była widoczna i raziła w oczy. Jako podkłąd użyłyśmy również hypoalergicznej szorowalnej farby lateksowej z serii Dekoral Fashion w kolorze „intuicja”.

7. Ściana po....

Malowanie ścian pieczątkami

Aby uzyskać efekt 3D użyłyśmy jeszcze bieli i rozjaśnionych o dwa-trzy tony kolorów bazowych – czyli lazurowego szantungu i turkusowego muślinu. Stemplować możecie śmiało z dzieciakami, zwłaszcza jeśli taka stemplowa tapeta ma być ozdobą ich pokoju!

W malowaniu pracowni pomagał nam Dekoral, eksperci firmy wsparli nas cennymi radami – z resztą sami zobaczcie!