Media o nas

O pokoleniu PostIKEA na Dziennik.pl

Ikea_o_105936

Tym razem same postanowiłyśmy napisać o tym, po co nam to całe majsterkowanie. W naszej rodzimej gazecie, a konkretnie na jej portalu opublikowany został skromny manifest tłumacząc, skąd u nas wzięła się pasja do majsterkowania, DIY czy zrób to sam. Dlaczego, mając tzw. dobre prace, dużo, a nawet bardzo dużo zajęć, dokładamy sobie kolejne? Dlaczego,… Czytaj dalej »

„Zrób to sam” w Polsce – raport

Allegro_ZróbToSam_cover

O tym, że nas fanów majsterkowania, DIY, rękodzieła czyli po prostu idei „Zrób to sam” jest coraz więcej wiedziałyśmy doskonale. W końcu nie ma dnia byście do nas nie pisali z pytaniami, nie podrzucali zdjęć kolejnych świetnych projektów, byśmy nie wpadały na kolejne super blogi pełne inspirujących prac. Ale jak szeroki jest zasięg tego zjawiska,… Czytaj dalej »

Magazyn Joy o chłopakach kwiaciarzach i dziewczynach majsterkach

cover joy majsterki

Dziewczynki zostają nauczycielkami i pielęgniarkami, a chłopcy kierowcami i lekarzami – no dobra… nam się wydawało, że takie stereotypy są już naprawdę ale to naprawdę nieaktualne. A jednak. Właśnie do nich, choćby podświadomie w nas tkwiących odwołuje się raport „Na opak?” autorstwa Katarzyny Mizery w najnowszym miesięczniku Joy. I pokazuje młodych ludzi, którzy poszli właśnie… Czytaj dalej »

Paleta, pizza i plan filmowy. Tak się kręci u Majsterek. WIDEO

Majsterki robią zielnik z palet

Śmietnikowe poszukiwania palety zakończone sukcesem, uczennica zachwycona majsterkową robotą, razem z nami szlifująca, malująca i skręcająca znalezioną paletę. I wiosenny zielnik, jako ukoronowanie całodniowej pracy. Tak wyglądała nasza majsterkowa „wolna sobota”. ZOBACZ TUTORIAL >>> A w międzyczasie oczywiście dziesiątki telefonów, pstrykanie fotek na Instagrama, pisanie postu na bloga, odpisywanie na wiadomości od Was, wcinanie pizzy… Czytaj dalej »

Świąteczny tekst na świąteczną okazję, czyli nasze drugie urodziny

Gazeta Wyborcza majsterki

Dziś nasze 2. urodziny!!!! Z tej okazji postanowiłyśmy trochę poświętować i zrobić sobie wreszcie Wolną Sobotę! A tu z samego rana niespodzianka! W Magazynie Świątecznym „Gazety Wyborczej” ukazał się bardzo ciekawy, świetnie zresearchowany, ciekawie napisany (jesteśmy dziennikarkami więc potrafimy ocenić, skrytykować ale jak trzeba także docenić pracę kolegów z konkurencji) tekst o nowym obliczu ruchu… Czytaj dalej »

Walentynki w DDTVN

Majsterki w DDTVN

Jaki prezent na Walentynki dla Niej, a jaki dla Niego? I do tego jak je wykonać własnoręcznie? Tuż przed świętem zakochanych zdradziłyśmy Uli Chincz w kawiarence Dzień Dobry TVN kilka naszych majsterkowych sposobów na takie  upominki. Jeśli ktoś się spodziewa różowych, czerwonych serduszek i „słitaśnych”, cukierkowych pomysłów, to niestety musimy go zawieść… Nasze propozycje są zdecydowanie bardziej… Czytaj dalej »

Gazeta Stołeczna o Majsterkach i Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej

Majsterki w Gazecie Stołecznej

„Dzieci nauczą się tu wkręcać śrubki, a dorośli odnawiać stare meble. Pięć dziewczyn zakłada na Kamionku Kobiecą Pracownię Rzemieślniczą” – tak o naszej crowdfundingowej zbiórce na Polak Potrafi ale przede wszystkim o remoncie i planach dla Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej napisał Jakub Chełmiński. Gazeta Stołeczna opisała skad wziął się pomysł na pracownię i jakie razem z Julką z… Czytaj dalej »

Reportaż w Czwórce radiowej

Majsterki w Czwórce

Szlifujemy, skrobiemy i oczyszczamy stare biurko i równocześnie opowiadamy Joannie Bogusławskiej z Polskiego Radia jak to nasze majsterkowanie wygląda, skąd się wzięło takie hobby i dlaczego czasem „fajnie być księżniczką”. Oto pełen reportaż nagrany dla Czwórki radiowej! http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/1512426,Majsterki-reportaz-Joanny-Boguslawskiej

Benefit TV o Majsterkach, pracowni i wiośle….

Benefit TV o Majsterkach

Jak zaczęłyśmy majsterkować, czy się często kłócimy, jakie mamy majsterkowe marzenia i co mają z nimi wspólnego płyty rozdzielcze… o tym właśnie opowiadałyśmy w nagraniu dla Benefit TV. To telewizja, która wyświetlana jest w siłowniach i centrach fitness – jak nas gdzieś w nich podczas spalania kalorii dojrzycie to dajcie koniecznie znać! Ale nagranie dostępne… Czytaj dalej »