Roznosi Was energia? Coś byście tam zmajstrowali? Ręce aż palą się do pił i szlifierek!
To nie ma co czekać! Wpadajcie do nas na warsztaty.
Właśnie dogrywamy terminy na najbliższe miesiące. W naszej pracowni na Mińskiej 65 w Warszawie będzie kilka niespodzianek, których szczegóły dopracowujemy. Na razie jednak możemy ogłosić terminy dwóch warsztatów z renowacji mebli, które poprowadzą Wasze Majsterki.
Warsztaty: „Nie ma brzydkich mebli”
11 II (niedziela) – grupa do 6 osób
start godzina 10.00 do 16.00
gdzie: Mińska 65 lokal 246, wejście od ulicy Chodakowskiej
28 IV (sobota) – grupa do 6 osób
Warsztaty z renowacji i stylizacji drewnianego mebla (w takiej wielkości by można go było samodzielnie podnieść, wnieść na 2 piętro i by zmieścił się w drzwiach – to rozmiar, który gwarantuje, że pracę uda się zrobić w jeden dzień) trwają około 6 godzin. Najlepiej sprawdzają się na takich warsztatach krzesła, stołeczki, niewielkie szafki nocne czy np. drobne ławy typu jamnik.
Mebel nie musi być klasycznym projektem z PRL. Na pewno coś ciekawego wspólnie wyczarujemy także ze zwykłych mebelków z lat 90. czy nowszych.
Zaczynamy o 10.00 od krótkiego wstępu o BHP pracy i podstawach renowacji mebli.
Następnie nauczymy się jak stare meble oczyszczać, jaką technikę wybrać ze względu na zabezpieczenie drewna i jak naprawić w nim ubytki. Poznamy czym różni się lite drewno od forniru i skąd wziął się ten połysk w meblach na „Wysoki połysk”.
Wspólnie z właścicielem wybierzemy techniki wykończenia. Od bejcowania, poprzez malowanie farbami tak akrylowymi jak i kredowymi (szablony, techniki specjalne np. ombre czy geometria), woskowanie, lakierowanie a nawet politurowanie.
Możemy dokonać tradycyjnej renowacji, czyli przywrócić meblowi jego urok przykryty czasem, ale możemy także dokonać przeróbek, stylizacji i zaszaleć tak by z naszego mebla wydobyć coś zupełnie nowego. Bo przecież „nie ma brzydkich mebli, są tylko takie które jeszcze nie trafiły do naszej pracowni”!
Po krótkiej przerwie na lunch mebel wykończamy wybraną techniką.
UWAGA: warsztaty obejmują tapicerowanie tylko w przypadku, gdy tapicerka nie wymaga szycia na maszynie.
Oto kilka przykładów mebli, które możemy wspólnie wykonać podczas takich warsztatów. CENA: 270 zł, w cenie wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do pracy (jeżeli uczestnik warsztatu ma jakieś szczególne życzenia prosimy wcześniej o sygnał, postaramy się je zrealizować), kawa, herbata, woda, soki i coś słodkiego na wzmocnienie sił.
Dodatkowo dla każdego uczestnika warsztatów nasza książka pełna inspiracji i porad dotyczących odnawiania mebli.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o mail na [email protected]
Jeśli jeszcze nie jesteście pewni, to zerknijcie co działo się na warsztatach organizowanych w zeszłym roku:
Chuligańskie gazetniki w stylu lat ’60tych
Makramy-czyli wyplatamy sznurek
Skrzynie po granatach jako toaletka
To tylko początek naszych zimowo-wiosennych planów warsztatowych. Gdy tylko dogramy szczegóły kolejnych wydarzeń będziemy dawać znać!
A może sama czy sam chciałabyś/chciałbyś poprowadzić u nas warsztaty. Może masz jakąś pasję, specjalizujesz się w ciekawym Zrób To Sam, którym warto by się podzielić? Daj znać! Nie tylko do wynajęcia jest nasza pracownia, dostępne w niej narzędzia, materiały i kącik kuchenny ale także pomożemy w organizacji takiego wydarzenia.
Piszcie na [email protected]