Ozdoba na tamborku do powieszenia na ścianie

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nauczone doświadczeniem, że w tym okresie najbardziej pożądanym towarem jest czas… wolny czas, żeby się ze wszystkim wyrobić, pokazujemy coś, co można wykonać w pięć minut. Nasz najnowszy pomysł na świąteczną ozdobę to obrazek na tamborku do powieszenia na ścianie. Na wideo pokazujemy krok, po kroku, jak to sprawnie zrobić.

Kto nas czyta regularnie, ten wie, że do Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się zazwyczaj na ostatnią chwilę, ale nigdy o ozdobach świątecznych nie zapominamy. Pokazywałyśmy Wam już, jak kreatywnie wykorzystać korki od wina i jak zrobić gwiazdkę ze śrubek na choinkę. W rym roku mamy cztery nowe bożonarodzeniowe projekty. Do tej pory opublikowałyśmy wideotutorial o tym, jak zrobić las w słoiku w świątecznym klimacie i poradnik dotyczący lepienia bombek z suchej porcelany. 

Dziś zaś stawiamy na coś zupełnie innego. Świąteczną ozdobę na tamborku, która sprawdzi się  idealnie jako obrazek na ścianę.

Tamborek, to zestaw dwóch obręczy ułatwiających haftowanie. Działa w ten sposób, że obręcze zaciska się na siebie napinając jednocześnie naciągnięty między nimi materiał. My wykorzystałyśmy zwykłe drewniane ramko-tamborki o średnicy 20 i 25 cm. Kupicie je w online, albo w sklepie z pasmanterią za kilka złotych.

Ale bynajmniej nie każemy Wam nic na nich wyszywać. Jest prostsza metoda. A mianowicie – malowanie od szablonu. TUTAJ piszemy więcej o zasadach wykorzystania szablonu – tak by nie było zacieków i żeby wzór wyszedł równo oraz ładnie. A na poniższym wideo pokazujemy, jak te zasady stosować na nietypowym podłożu, jakim jest materiał. 

Sami zobaczcie:

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
My oczywiście postawiłyśmy na materiały welurowe – miękkie i eleganckie. A do tego dość sztywne. To materiały, które na codzień w pracowni służą nam to tapicerowania siedzisk. Ale nie musicie kupować obiciowych tkanin – użyjcie takich, które macie już w domu. A jeśli uznacie, że tkanina jest zbyt słabo naciągnięta, to zawsze od spodniej strony tamborka można włożyć tekturową podkładkę, która całość ładnie wygładzi i usztywni nasz świąteczny obrazek.  

Wysyłajcie nam gotowe projekty, chętnie pokażemy je na blogu u w naszych mediach społecznościowych. 

Wasze M.

 


Wpis i filmik powstały we współpracy z spółką mieszkaniową Skanska i blogiem Green Living.

0 Udostępnij