Warsztaty z renowacji mebli, tapicerowania, makram i motanek. Nowe terminy

Koniec wakacji i koniec leniuchowania!

Wracamy z nowiutkim, jeszcze świeżym i pachnącym grafikiem warsztatów w naszej pracowni. Będą zarówno warsztaty z renowacji mebli prowadzone przez nas, jak i sporo gościnnych występów!

Zakasujcie rękawy i wpadajcie, bo najwyższy czas pomajsterkować!

Tapicerowana pufa 
29.09.2018 i 02.12.2018

Nauczycie się podstaw tapicerowania podczas 4-godzinnych warsztatów prowadzonych przez Kasię i Dominika – świetny duet ze Śląska, z Meblowych Kreacji.

Do wyboru jest zawsze wiele pięknych wzorów tkanin i oczywiście niezła dawka wiedzy. Szczegóły, jak wyglądają takie zajęcia >>> TUTAJ.

Odbędą się dwie tury warsztatów: 10-14 i 15-19
Zapisy: [email protected]
Koszt: 320 złotych

Dzień otwarty w pracowni
06.10.2018

Masz mebel do naprawy lub renowacji i nawet wiesz jak się za niego zabrać, ale brakuje ci miejsca i narzędzi? A może masz ochotę pomajsterkować z dzieciakiem i pokazać mu, jaka to frajda? Albo czeka Cię długo odkładany pomysł na zmajstrowanie wyjątkowego projektu?

To idealna okazja by wpaść do nas na godzinkę, dwie lub trzy i skorzystać z miejsca, z narzędzi – zarówno tradycyjnych i elektro (m.in piły, szlifierki, takery, heble, wiertarki, wyrzynarki, opalarka), z wygodnych stołów i podstawowych majsterkowych matriałów (kleje, pędzle, żel do usuwania powłok, kity), by zdziałać prawdziwe majsterkowe cuda.

Koszt: godzina korzystania z pracowni kosztuje 50 zł, dwie godziny 80 zł, a trzy godziny 90 zł. Za cały dzień (8 godzin) zapłacicie 130 zł.

Za dodatkowymi opłatami (wycena na miejscu) można skorzystać też z naszego sporego wyboru wosków, bejc, politur czy lakierów do mebli, farb kredowych (m.in Autentico, Idea Day), farb akrylowych i pięknych tkanin tapicerskich.

Renowacja drewnianego mebla
13.10.2018 i 24.11. 2018

Szafka nocna po babci, stary stolik pod telewizor, krzesło ze śmietnika a może rama wyciągnięta ze strychu cudnej urody ale po przejściach? Macie takie skarby? Nie wyrzucajcie ich, nie odkładajcie na później, tylko wpadajcie na warsztaty do nas, aby je odnowić.

Pokażemy Wam pełen proces prac nad meblem. Nauka oczyszczania mebla (techniki chemiczne, termiczne i fizyczne), naprawa ubytków, bejcowanie, woskowanie, malowanie farbami kredowymi lub akrylami, nauka technik: ombre, suchego pędzla, przecierek, szablonów i złoceń.

Warsztaty trwają 8 godzin, od 10 do 18. Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały. W cenie: kawa, herbata, woda oraz za dopłatą 15 zł (dla chętnych) lekki lunch (wersja wegetariańska i z mięsem).

Liczba miejsc: 8 (na każdą turę warsztató) 
Koszt: 350 zł od osoby
Zapisy: [email protected] 

UWAGA! Prosimy o wcześniejsze skonsultowanie mebla z nami. Nie robimy podczas tych warsztatów renowacji tapicerki. Nie odnawiamy antyków. Mebel nie może być z drewnojadami (muszą być wcześniej wytrute) ani zamoczony.

Grube dzierganie z Wełną Czesankową
 21.10.2018

Tego jeszcze u nas nie było! Nie potrzebujecie drutów ani innych narzędzi. Wystarczą wasze dłonie, specjalna wełna czesankowa i świetna nauczycielka.

A będzie nią Magda z Motki2, która nauczyła już ponad 500 osób motania. Tym razem zajęcia obejmą wiedzę:

  • jak przygotować wełnę;
  • jak się z nią obchodzić;
  • jak zaczynać i kończyć big koc (dla osób, które są pierwszy raz)
  • jak zaczynać i kończyć okrągły splot;
  • podstawy splot (łańcuszek początkowy, oczko, podwójne oczko);
  • dodawać nowy kolor wełny;
  • JAK ZROBIĆ PODUCHĘ

Wszystko oczywiście na 100 procentowej wełnie merynosa. Warsztaty są dla każdego, tak z doświadczeniem, jak i bez. Nic nie trzeba przynosić, dziergamy rękami. Każdy bierze ze sobą do domu swoją jeszcze robótkę.

ZAPISY: [email protected]
Koszt: 125 zł
Przelew: 69 1140 2004 0000 3302 4207 9837
tytułem: Majsterki – zwrot kosztów za wełnę/21.10)
Liczba uczestników: 10 – 25 osób

Makramy z Prostą Ideą i DZikimi Barwami
1.12.1018

Kolejna edycja warsztatów, o które ciągle nas pytacie. Czyli wraca nauka robienia pięknych makram z Anią z Prostej Ideii.
Ponownie nauczymy się  wykonywać splot podstawowy i skrętkę DNA oraz tzw. bułeczki. Ale tym razem warsztaty będą wyjątkowe, bo nauczycie się nie tylko plątać sznurki, ale również je barwić! A to za sprawą Oli z Dotknij Tkaniny!

Zapisy: [email protected]

Koszt: 500 złotych

Ilość miejsc: 10

Czas trwania: 6h (od 10 do 16)

Pamiętajcie, jeżeli macie ochotę poprowadzić u nas warsztaty – ponad 100 metrowa pracownia w wyjątkowym miejscu, czyli przy ul.: Mińskiej 65 (zaledwie 15 minut od centrum Warszawy) czeka na Was. Piszcie do nas na [email protected] i na pewno dogadamy się, co do warunków współpracy.

Także, jeżeli macie ochotę na połączenie warsztatów z np. urodzinami, wieczorem panieńskim, śniadaniem prasowym czy spotkaniem dla pracowników, pomożemy Wam z organizacją, zamówieniem cateringu czy miejscem na sesję zdjęciową.

Jeżeli zaś macie pomysł i potrzebę na konkretne warsztaty, których nie ma jeszcze w naszej ofercie, to też piszcie, postaramy się coś wymyślić.

Wasze M.

0 Udostępnij