Meble w kredowej odsłonie

Mamy już trochę doświadczeń z farbami kredowymi, zarówno przy odnawianiu starszych mebli jak i przeróbkach tych, które powstały całkiem niedawno.
Szykujemy się jednak do poważniejszej pracy z farbami kredowymi, a więc nie ma co ukrywać, przeczesujemy od kilku dni internet w poszukiwaniu inspiracji. Najpierw zabrałyśmy się za podstawy, całą wiedzę o tym, jak malować, czego się wystrzegać i jakie farby wybrać zebrałyśmy dla Was TUTAJ>>>> Teraz czas na projekty, czyli zastosowanie kredówek w praktyce.

Oto kilka mebli, które naprawdę nas zachwyciły. Tych nowoczesnych, z ledwie zaakcentowanym elementem malarskim, kolorowych, w stylu boho jak i malowanych delikatnie, z efektami postarzenia.

Sami zobaczcie, jakie pięknie meble restaurują rodzimi twórcy!

Przemalowana na elegancki szary kolor kuchnia Agnieszki z bloga Mojschabbychic
Użyta farba: Annie Sloan
013-horz

 

Nowoczesna renowacja komody wykonana przez Natalię z bloga Kredowisko.

Użyta farba: Annie Sloan, odcień Florance.

kredowisko komoda
Judyta z PracowniaRe przemalowała regalik na błękitno domową farbą kredową. 

pracownia RE

Paweł czyli autor bloga Rzuć Pan Okiem nie tylko sam wykonał ten piękny stół, ale dodatkowo także pomalował go w delikatny sposób wykorzystując ciekawa technikę: mianowicie wymieszał jeszcze przed malowaniem farbę Autentico Vintage Chalk White razem z bezbarwnym woskiem tej samej firmy.

rzuc pan okiem stol
Ania i Beti, czyli Pani to potrafi pokazały, że zamienią nawet starą, nudna komodę w wesoły boho-mebelek. Wykorzystały do tego farbę Annie Sloan, odcień Florance.

PTP_BLOG_1_j
Magda z bloga WnętrzaZewnętrza ukradła nam serca przemalowując zwykłą szafę na przepiękny odcień Napoleon Blue od Annie Sloan.
niebieska szafa farba annie sloan jak przemalować meble15

Same też mamy na koncie kilka mebelków. Farbami kredowymi malowałyśmy m.in. popularny stolik LACK z Ikei, który zamienił się w donicę na sukulenty.

ikeahacking-stolik-lack01

Ale chyba najbardziej lubimy tę szafeczkę, w erotycznym klimacie >>>> Nie tylko ze względu na walentynkowe nawiązania, które traktujemy trochę z przymróżeniem oka, ale przede wszystkim dlatego, że przemalowana została zwykła szafka z płyty MDF. W tym cały urok farb kredowych. Bez większego wysiłku potrafią cuda. Z najgorszego, meblowego potworka zrobią prawdziwe dzieło sztuki. Wystarczy trochę wyobraźni. Sami się przekonajcie.

erotyczna-szafka-majsterki-walentynki016

A Wy już testowaliście kredówki? Koniecznie pochwalcie się swoimi projektami!

0 Udostępnij