„Meble z palet do domu i ogrodu”. Recenzja

Już dawno powinna się skończyć.  Stanowczo trwa o wiele dłużej niż ktokolwiek się spodziewał. a mimo to wciąż nie odpuszcza. Moda na meble z palet.
I właśnie na fali na nią Arkady wydały tłumaczenie francuskiego poradnik autorstwa Maud Viganane i Albana Lecoaneta. Poradnik zapowiadał się nieźle. Skoro pomysły z Francji i nie dotyczą jedzenia widelcem to może jakieś nowe inspiracje się trafią, pomysły na mniej oczywiste, ciekawe, upcyclingowe projekety z palet.

Bo my nie ukrywamy, choć czasem wzdychamy na kolejne paletowe zamówienie, to jednak wciąż lubimy się z tym materiałem bawić. To jedna z naszych ulubionych zabaw w Zrób to Sam. Bo palety to idealna podstawa do upcyclingu i DIY.

palety-stolik-ksiazka

Poradnik okazał się jednak być mocno nierówny. Z jednej strony kilka fajnych pomysłów. Szczególnie spodobał nam się pomysł na wykończenie stolika za pomocą drewnianych narożników.

Nieźle też sprawdzają się przejrzyste rysunki poglądowe.

ksiazka-o-paletach
Z drugiej jednak brakuje w książce zarówno większej ilości paletowych mebli – część się powtarza tyle, że w wersji naturalnego i pomalowanego drewna. I co bardzo ważne brakuje bardziej szczegółowych rad jak postępować z paletami: ile ważą, jakich narzędzi i środków do nich używać.
O tym, że to naprawdę poszukiwana wiedza świadczy choćby to, że nasz wpis „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o paletach” po półtora roku od powstania wciąż nam się rekordowo klika.
Wydając tego typu poradnik, warto by więc choćby tylko i na polski rynek uzupełnić go bardziej praktyczną wiedzę. Zabrakło w nim nawet dokładniejszego opisania rozmiarów palet dostępnych na rynku, a te przecież w całej Europie są ujednolicone.
Książka jest więc dobrym zakupem tylko dla średnio zaawansowanych przerabiaczy palet. Nie daje wiedzy ani podstawowej ani bardziej profesjonalnej.
Co więcej patrząc na to jakie meble z palet powstają w Polsce i to za równo u profesjonalistów jak i amatorów możemy śmiało powiedzieć, że powinni się Francuzi tego od nas uczyć. 🙂

Ocena: 5/10 

0 Udostępnij