Majsterkowy powrót do szkoły

Szkoła na 5+ tylko z majsterkową wyprawką. Tanio, pomysłowo i ekologicznie. Bo wiadomo, że nie ma fajniejszego przedmiotu niż ZPT.

Wyprawka szkolna według wyliczeń CBOS w ubiegłym roku dla jednego dziecka kosztowała blisko 900 zł. Dużo, naprawdę dużo. Są pewne szkolne wydatki, które trudno ograniczyć. Ale są też takie, które aż proszą się się o trochę majsterkowania, tak by zaoszczędzić. Wśród naszych dotychczasowych projektów sporo jest  takich, które można idealnie zaadoptować do szkolnych warunków.
Oto kilka inspiracji idealnych na ekologiczny i ekonomiczny powrót do szkoły. Każdy z tych projektów to koszt zaledwie kilkunastu złotych, a można je zrobić wspólnie z dzieciakami, z produktów które gdzieś tam zalegają nam w domach. Zerknijcie na nie, może się zainspirujecie. Najdroższa przy ich wykonaniu bywała z zasady farba tablicowa i dlatego już jutro pojawi się u nas przepis na domową tablicówkę za … dychę! Tak, tak za zaledwie 10 zł!

1. Tablice na szkolne informacje

tablica_majsterki_klawiatura_elektrosmieci.jpg

tablica z elektrośmieci

tablica_walentynki_geeka

tablica z elektrosmieci v2

Wystarczy sklejka, płyta pilśniowa, czy nawet gruba dykta, farba tablicowa, pomysł na ramę (np. ze starej klawiatury, czy  z małych zabaweczek, szyszek, muszek, i nakrętek – czyli de facto śmieci, które pewnie wylądowały by w koszu), klej – najlepiej taki w pistolecie i zawieszki.

Tablica upcyclingowa

Tablica upcyclingowa

Urodzinowe warsztaty z Majsterkami

Tablica zrobiona przez dzieciaki na urodzinowych warsztatach z Majsterkami

Tanio i szybko można zrobić świetną tablicę-przypominajkę na plan lekcji, informacje o klasówkach i pracach domowych.

2. Organizery
Z puszek

Pojemnik  z puszek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z pudełek na buty

Skrzyneczka z pudełka po butach

Skrzyneczka z pudełka po butach

Z łubianek

Organizer z łubianki

Organizer z łubianki

Puszki, pudełka po butach, łubianki – pokazywałyśmy jak rozbić nich kuchenne organizery ale równie dobrze nadarzą się na organizery na zeszyty, długopisy, kredki i co ważne można je za kilka złotych dopasować do każdego biurka i wystroju dziecięcego czo czy nastoletniego pokoju.

3. Półka na szkolne przybory

Wisząca półka na łańcuchach

Wisząca półka na łańcuchach

Spinacze, gumki, zszywki – ciągle się rozsypują, w takiej półeczce zawsze będą na miejscu, an samej półce można postawić choćby słonia na szczęście przed egzaminami i klasówkami.

4. Okładki na zeszyty i książki

Portfel podróżny

Portfel podróżny

Podobnie jak portfele na dokumenty można zrobić okładki na zeszyty i książki. Wykonane z wodoodpornej pianki zabezpieczą je przez napojami i kanapkami, które przecież muszą się przynajmniej raz roku otworzyć w plecaku i wszystko wybrudzić.

5. Kablo-ukrywacze 

Segregowanie kabli za pomocą rolki po papierze toaletowym

Segregowanie kabli za pomocą rolki po papierze toaletowym

Kable do komputera, komórki, od laptopa. drukarki i pewnie jeszcze od telewizora i playstation – i to wszystko w pokoju ucznia a więc na pewno dodatkowo poskręcane. A wystarczą rolki po papierze toaletowym by wprowadzić porządek.
Macie inne pomysły na upcyclingową wyprawkę? Pokażcie je!

Wasze
M.

0 Udostępnij