Majsterkowanie na ekranie

Wizyta z TVP2 w Pytaniu na Śniadanie, choć krótka, mocno nas jednak zainspirowała: czas najwyższy by wejść na nowy video-poziom!
O vlogu myślimy od dawna. Nie ma co ukrywać: nie bez powodu mamy zarejestrowaną także domenę majsterki.tv. Ciągle jednak brakowało nam czasu do tego by zacząć nasze tutoriale pokazywać także w postaci video.
Teraz mamy jednak nową mobilizację. Szczególnie po tym jak trafiłyśmy w profesjonalne ręce producentów i wizażystów.

Basia z Panem Producentem

Basia z Panem Producentem

Wiemy doskonale, że przy amatorskim video nie będzie Pana Fryzjera i Panów Makijażystów ale i tak fajnie by było zacząć pokazywać nasze majsterkowanie w ruchomych obrazkach.

Make p i chwila relaksu przed wyjściem na wizję

Make up i chwila relaksu przed wyjściem na wizję

Majsterki w TVP

Alicja czeka na pana czarodzieja z pędzelkami

Mamy kilka pomysłów na takie nagrania ale wciąż szukamy inspiracji. Szczególnie, że jest z czego.

Majsterki w TVP

Pan makijażysta w akcji

W Stanach działa w końcu już cały kanał telewizyjny poświęcony DIY czyli DIY Network (należący do koncernu, który nota bene jest wymieniany wśród potencjalnych kupców TVN). Ma on programy zarówno dla kobiet, jak i dla facetów. Man Caves to propozycja dla wszystkich, którzy urządzają właśnie swoje mieszkanie i poszukują inspiracji, podobnie jest z  House Crachers czy Marrige under construction.

Selfi musi być!

Selfi musi być!

Dla miłośników ekstremalnych wyzwań jest choćby Bulding Alaska (o trzech mężczyznach od podstaw budujących swoje domy na Alasce).

A dla tych zainteresowanych typowymi „befor&after” kilka różnych programów na czele z Rev Run’s Renovaion. Ten show jest prawdziwym hitem. Prowadzi go Joseph Ward Simmons, szerzej znany jako jeden z raperów z legendarnego grupy Run DMC.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Dziś Joseph „Run” jest ustatkowanym pastorem i ojcem rodziny, z którą wspólnie pokazuje jak w domowych warunkach można elegancko odpicować dom.

Wszystkie te programy są świetne, tyle że – no cóż – mają niewiele wspólnego z naszą polską rzeczywistością.

Ale są już i w naszej telewizji pierwsze jaskółki nadchodzącej majsterkowej rewolucji.

Choćby pokazywana na Polsacie polska wersja Extreme Makeover: House edition czyli prowadzony przez Katarzynę Dowbor Nasz Nowy Dom:

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Ten program jednak głównie powinni oglądać urzędnicy i politycy odpowiadający za politykę mieszkaniową, bo pokazuje w jak tragicznych, naprawdę urągających warunkach wciąż mieszka ogromna część Polaków.
Do majsterkowiczów czasem kierują też swój program autorzy „Dekoratorni” w TV4, która przeniosła się do TVP Warszawa. W TVN Style „Dorota was urządzi”  w każdym odcinku zajmuje się jednym z pomieszczeń w mieszkaniach swoich bohaterów. Zazwyczaj również pokazuje jakiś drobny element, który można wykonać samemu.

Jeżeli chodzi o drobnych majsterkowiczów i majsterkowiczki (czy raczej Majsterki!) to wciąż niedoścignionym wzorem u nas pozostaje Adam Słodowy. Ale jego nie będziemy oczywiście kopiować.

Nie będziemy też kopiować chłopaków od 5 sposobów na.Owszem fajni są i popularni są ale jednak co trzy Majsterki to nie pięciu dryblasów… 🙂

Hmmm…. a może by tak…? Nie jeszcze nie powiemy Wam co tam wymyśliłyśmy… wolimy jednak niespodziankę zrobić!
Więc stay tuned a na czas oczekiwania jeszcze jeden kawałek od rapera z duszą renowatora.
Wiadomo każdy musi własną ścieżkę wydeptać 🙂

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Wasze M.

0 Udostępnij