Weekend otwarty u Majsterek

Pierwszy weekend otwarty w pracowni u Majsterek już za nami! Tym razem w ruch poszły palety, piękne drewniane krzesło z la 60. oraz kuferek na akcesoria do szycia.

Podczas gdy Irena, Dawid, Ania i Karolina byli zajęci swoimi projektami, my robiłyśmy karmniki na najbliższe warsztaty z dzieciakami. Wkrótce pochwalimy Wam się efektami. Tymczasem już dziś możecie zapisywać dzieciaki na zajęcia z robienia oryginalnych ptasich „paśników” na najbliższą sobotę ([email protected]). TUTAJ więcej szczegółów >>>

Z kuferkiem na „ludwikowskich” nóżkach Ania przyjechała do nas aż z Piotrkowa Trybunalskiego. Chciała nadać meblowi nowy wygląd i pozbyć się ciemnobrązowego lakieru. Wbrew naszym obawom poszło całkiem gładko. Wystarczył papier ścierny, warstwa lakieru była cienka i szybko ją usunęłyśmy.

renowacja majsterkiAnia pracowała całą sobotę, aż do wieczora. Kuferek wyczyściłyśmy, wygładziłyśmy papierem ściernym i watą stalową, a na koniec zawoskowałyśmy. Dwie szuflady pomalowałyśmy na szaro – farbą akrylową i również zabezpieczyłyśmy woskiem. Wyszło super!

Ania opowiadała nam, że to nie jest jej pierwszy kontakt z meblem. W domu ma dębowy stół i krzesła, które sama odnawiała. Ale zazwyczaj ma do czynienia z delikatniejszą materią. Ania szydełkuje i to jak! Zobaczcie jej profil – Puść Oczko na fejsie. Do naszej pracowni przyjechała ze słodką niespodzianką. To już tradycja, że prace umilamy sobie pysznościami. W końcu wszystko uda się spalić – wystarczy parę godzin szlifowania, cięcia czy malowania 😉 A przynajmniej taką mamy nadzieję….

Zrzut ekranu 2016-01-25 o 08.54.50
W niedzielę wpadli zaś do nas Irenka i Dawid z fantastycznym pomysłem na zegar z palet. Mieli już kupiony gotowy mechanizm ze wskazówkami i wystarczyło tylko opracować projekt. Najpierw przycięli ramkę, potem wzięli się za drewniane elementy tarczy. zegar z palet majsterki Kleimy czy wbijamy gwoździe, czy dechy z tradycyjnych palet nie będą za grube i jakie dobieramy kolory? Wątpliwości i pytań w trakcie prac było więcej. Ale wszystko udało się znakomicie. Dzień umiliło nam marchewkowe ciasto domowej roboty. Irenko, chcemy przepis! 🙂

warsztaty palety majsterkiNajwięcej pracy będzie jednak miała Karolina, która całą sobotę czyściła swoje krzesło. Bejcowanie i woskowanie zostawiłyśmy na kolejny dzień. Świetnie zaprojektowanych krzeseł, najpewniej z lat 60. (Wiecie może, co to może być za model?), Karolina ma aż cztery i wszystkie czekają w naszym magazynku na renowację. Już nie możemy się doczekać efektu końcowego.

12625732_10205475234188921_658925357_n

W weekend wpadła też do nas Emilia Król, redaktor naczelna nowego magazynu „Mała Firma”, gdzie pokazałyśmy kilka naszych projektów i pisałyśmy o trendzie na DIY. Emilia nie tylko przywiozła nam świeżutkie wydania swojego pisma, ale jeszcze zrobiła zdjęcia pracowni. Dziękujemy!

Processed with MOLDIV

Processed with MOLDIV

Jeśli chcecie nas odwiedzić, piszcie na [email protected] i na Facebooku. Zapraszamy!

Wasze M.

 

 

0 Udostępnij