Terminarz warsztatów na październik 2019

Kochani, tyle w naszej pracowni to chyba jeszcze się nie działo! Październik upłynie pod znakiem odnawiania mebli, makramy i malowania na tkaninach.

Dla wszystkich, którzy chcieliby z nami się spotkać na początku października przypominamy, że będzie okazja na targach Warsaw Home, gdzie na stoisku marki Select by Lech pokusimy się o małe podsumowanie trendów, jakie obowiązywały przez ostatnie cztery dekady w tapicerstwie. No i same weźmiemy do rąk igły oraz takery, żeby przeprowadzić na żywo metamorfozę klasycznych mebli PRL. 

Ale, jeśli chcecie nas odwiedzić w naszej pracowni, to też będzie taka szansa, bo już 19 października kolejna edycja warsztatów „Nie ma brzydkich mebli”.

1. ODNAWIANIE Z MAJSTERKAMI, CZYLI „NIE MA BRZYDKICH MEBLI”

Na naszych zajęciach przywrócicie do życia każdą maszkarę! Pokażemy różne metody oczyszczania mebla, przeszkolimy z tego, jak odróżnić politurę od lakieru. Wspólnie wybierzemy też najlepszą metodę na wykończenie i udekorowanie mebelka. Więcej informacji o tych warsztatach znajdziecie TUTAJ. Jeszcze mamy ostatnie miejsca, więc piszcie do nas na [email protected]

Dla meblomaniaków będzie w październiku jeszcze jedna niespodzianka czyli dwudniowe warsztaty z Gosią z bloga Odnawialnia.pl. Wszystkie informacje organizacyjne opisane są TUTAJ.

 

Ale nie samymi meblami człowiek żyje więc zapraszamy też na warsztaty dla fanów lżejszego Zrób to sam.

2. FILCOWANIE NA SUCHO

  • kiedy: 20 X 2019
  • godzina:
    • I tura: 10.00-13.00
    • II tura: 13.30- 16.30
  • koszt: 150 zł/os
  • zapisy: [email protected]

Warsztaty poprowadzi prawdziwa mistrzyni w swoim fachu: Kasia z bloga Speckled Fawn. Od 7 lat Kasia prowadzi bloga, a od 5 lat filcuje i uczy innych, jak to robić. Poza tym jest nauczycielką języka angielskiego, więc nie będzie też problemu, jeśli chcielibyście sprezentować warsztaty anglojęzycznej przyjaciółce.

Filcowanie polega na ubijaniu włókien kolorowej wełny specjalną igłą, dzięki czemu uzyskuje się pożądany kształt. Na warsztatach Kasia pokaże Ci krok po kroku, jak pracować z igłą i wełną. Nauczysz się posługiwać techniką filcowania na sucho i stworzysz swoją własną figurkę. Gwarantujemy, że po zajęciach będziesz potrafił/a już zupełnie samodzielnie pracować nad kolejnymi filcowymi pomysłami.

Zwłaszcza, że ta technika nie kończy się tylko na figurkach! Poznając podstawy możesz samodzielnie ozdobić sweter czy torebki, wykonać biżuterię, broszki a nawet 'malować’ wełną całe obrazy. Warsztaty to tylko dobry start do dalszego rozwijania swoich umiejętności i kreatywności.

W czasie warsztatów każdy uczestnik otrzyma DWIE IGŁY różnej wielkości i PODKŁADKĘ. Będzie mógł swobodnie używać ogromnej gamy kolorystycznej wełny czesankowej i zgrzebnej, żeby stworzyć swoją wyjątkową pracę.

3. WARSZTATY Z MAKRAMY

Dla tych z Was, którzy chcieliby spróbować plecenia makram zarezerwowałyśmy cały dzień: 26 października! Odbędą się wtedy 2 tury zajęć z dziewczynami z Roots of Macrame. Zasady i tematykę zajęć opisujemy poniżej.

– DEKORACJA ŚCIENNA

W trakcie 3h zajęć poznacie podstawowe sploty, które pozwolą na wykonanie pięknej dekoracji ściennej metodą plecenia sznurków tj. MAKRAMY.

Pokażemy od podstaw, jak wykonać sploty tak, aby utworzyły efektowne dekoracje ścienne w stylu etno czy boho. Opowiemy Wam o przygodzie ze sznurkami, o fajnych blogach, grupach i o tym, gdzie szukać inspiracji.

Każdy z Was otrzyma skrypt z istotnymi informacjami dot. rodzajów sznurków, węzłów, ilości materiałów, czy odpowiedzi na podstawowe pytania – m.in. jakiej długości powinny być sznurki, żeby zrobić makramę?

W cenie zawarte są wszystkie potrzebne materiały do zrobienia pierwszej makramy; drewniany trzonek, sznurek 100 mb, napoje (woda, soki, kawa, herbata) oraz drobne przekąski typu słodycze i owoce.

Rezerwacja miejsca

Aby zarezerwować miejsce wymagane jest mailowe zgłoszenie r[email protected] i wpłata zaliczki w wysokości 90 zł w terminie 7 dni od daty zgłoszenia; w razie rezygnacji z warsztatów zaliczka podlega zwrotowi, jeżeli rezygnacja nastąpi najpóźniej 4 dni przed warsztatami.

Ilość miejsc jest mocno ograniczona.

 – PÓŁKA ŚCIENNA

W trakcie 2h zajęć poznacie podstawowe sploty, które pozwolą na wykonanie pięknej półki wiszącej na ramionach z plecionych sznurków tj. MAKRAMY.

Pokażemy od podstaw, jak wykonać sploty tak, aby utworzyły efektowne dekoracje ścienne. Opowiemy Wam o przygodzie ze sznurkami, o inspirujących blogach, grupach i metodach.


Każdy otrzyma skrypt z istotnymi informacjami dot. rodzajów sznurków, węzłów, ilości materiałów, czy odpowiedzi na podstawowe pytania.

Koszt 2 godzinnych warsztatów to 150 zł/os.

W cenie zawarte są wszystkie potrzebne materiały do zrobienia pierwszej półki z wykorzystaniem splotów wykonanych techniką makramy.

Rezerwacja miejsca

Aby zarezerwować miejsce wymagane jest mailowe zgłoszenie [email protected] i wpłata zaliczki w wysokości 60 zł w terminie 7 dni od daty zgłoszenia. W razie rezygnacji z warsztatów zaliczka podlega zwrotowi, jeżeli rezygnacja nastąpi nie później niż 4 dni przed warsztatami.

Ilość miejsc jest mocno ograniczona.

4. MALOWANIE NA TKANINACH


Ale makramy to nie wszystko, co dla Was przygotowałyśmy! Ostatni weekend października będzie mocno TEKSTYLNY, bo w piątek 25 października o godzinie 18.00 i w niedzielę 27 października o godzinie 11.00 po raz pierwszy będziemy mieli możliwość malować na tkaninach.

Warsztaty poprowadzi Dorota Kamińska, która z wykształcenia jest dekoratorką wnętrz. Poza tym jest synestetykiemjest to nieprzeciętna percepcja zmysłowa różnych zjawisk. Synesteci np. smakują kolory! I właśnie kolory dla pani Doroty nie mają żadnych tajemnic, dzięki swoim zdolnościom z pamięci potrafi dobrać każdą barwę. Od 10 lat prowadzi różnego rodzaju warsztaty, ostatnio koncentruje się właśnie na dekorowaniu tkanin.

Na jej zajęciach będziecie mogli wypróbować malowanie farbami płynnymi na tkaninie, tuszami i za pomocą szablonów. W cenę warsztatów wliczone są wszystkie niezbędne materiały, w tym również koszulki.

Cena warsztatów 145 zł. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem [email protected]

Warunkiem gwarancji miejsca jest wpłata zaliczki 45 zł na numer konta, który podamy w mailu zwrotnym.

 

Zastrzegamy, że wszystkie warsztaty odbędą się, jeśli zbiorą się odpowiednio liczne grupy chętnych.

Oczywiście to jeszcze nie koniec, cały czas pracujemy nad kolejnymi niespodziankami. Jeśli macie jakieś propozycje, to piszcie do nas. Chętnie Was ugościmy zarówno uczestników jak i prowadzących.

Jeśli szukacie fajnych warsztatów manualnych, rozwijających waszą kreatywność, pozwalających odetchnąć od codziennych zadań i oczyścić umysł zapiszcie się na nasz newsletter! Będziecie jako pierwsi na bieżąco dostawać informacje o terminach zajęć i wolnych miejscach. Newsletter znajdziecie na samym dole naszej strony.

A jeśli sami prowadzicie warsztaty i szukacie miejsca, gdzie moglibyście je zorganizować piszcie śmiało do nas pod adres [email protected]

Nasza pracownia przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie stoi dla Was otworem!

A na koniec mała ściągawka z październikowych zajęć.

Do zobaczenia!

Wasze

M.

 

0 Udostępnij