Majsterkowe warsztaty świąteczne

Można kupić gotowe ozdoby świąteczne. Można także kupić gotowe prezenty. Ale czy nie fajniej zrobić je wspólnie z dziećmi? Spędzić z nimi aktywnie i kreatywnie czas, pozwolić by się wyszalały, by poznały troszkę tradycyjnych metod rzemieślniczych ale także by doceniły, że święta to nie tylko czas prezentów ale także czas dla rodziny. Taki właśnie jest pomysł na nasze rodzinne warsztaty z majsterkownia.

Wypalanie w drewnie, malowanie i ozdabianie metodą decupage plasterków brzozy, robienie choinek z korków, gwizdek ze śrubek i kartek świątecznych specjalną opalarką do napisów 3D a do tego trochę nauki szlifowania, woskowania, wkręcania wkrętów (i to już nawet dla 3-latków!) oraz obsługi stołu stolarskiego – czyli pierwsze majsterkowe warsztaty świateczne w naszej nowej pracowni już za nami!

Przybyło siedmioro dzieciaków w wieku od 2 do 11 lat wraz z rodzicami i przez blisko 3 godziny wszyscy pilnie produkowali ozdoby i prezenty świąteczne. Łącznie powstało ich jakieś 40 sztuk i co jedne do fajniejsze, bardziej pomysłowe i naprawdę dokładnie wykonane.

Zrzut ekranu 2015-12-07 o 23.50.25Zrzut ekranu 2015-12-07 o 23.51.46Zrzut ekranu 2015-12-08 o 00.12.12

Każde dzieciak miał swoje oryginalne pomysły na ozdoby. I co ważne każdy mógł się do woli artystycznie i majsterkowo wyszaleć.  Bo do wybory były i kawałki drewna i puszki i tekturki i korki. Tony farb, kolorowych papierów, serwetek, wstążek, sznurków, koralików, śrubek, nakrętek, drucików… czyli zamieniliśmy się w prawdziwą świąteczną manufakturę!

warsztaty-swiateczne-majsterki3warsztaty-swiateczne-majsterki1
Można też było sprbować sił z elektronarzędziami – oczywiście takimi dla dzieciaków: pistoletami do kleju, specjalną mini opalarką, wkrętarkami a pod opieką rodziców lub naszą nawet z wypalarką do drewna.

warsztaty-swiateczne-majsterki12

Na koniec warsztatów wszyscy nasi majsterkowicze (jako, że wszyscy na to  naprawdę zasłużyli) dostali specjalne certyfikaty potwierdzające zdobyte majsterkowe umiejętności.

Zrzut ekranu 2015-12-07 o 23.58.00Oto nasz majsterkowy zespół. Od lewej: Piotr, Joasia i Leon, Ola i Helenka, obok nich jeszcze jedna Helenka (córka Piotrka i Joasi), na dole Monika i Piotrek razem z Zosią i Jagódką, a po prawej Marta i Mariusz wraz Olgą i Igorem.

Dziękujemy wszystkim! I zapraszamy na nasze kolejne warsztaty. Najbliższe już w ten weekend. Jest jeszcze kilka miejsc, a więc jeżeli macie ochotę na świąteczne DIY piszcie: [email protected]

Wasze M.

0 Udostępnij