Warsztaty urodzinowe dla 7-latka u Majsterek

Można iść o kina (jak na dobry film to pochwalamy!), do teatru (tym bardziej!), można zabrać całą klasę do specjalnej sali zabaw (ale to jednak banał i ile razy dzieciaki mogą siedzieć w tych kulkach). Można wreszcie pokombinować i… zrobić coś zupełnie zwariowanego, czyli imprezę urodzinowa połączoną z warsztatami!
Taka właśnie impreza odbyła się w naszej pracowni. Z okazji 7-urodzin Janka.
stolarka dla dzieci

Przybyła prawie cała klasa i wszystkie dzieci podzielone na trzy grupy robiły… prezenty dla samych siebie czyli karmniki dla ptaków według projektu Adama Słodowego.
Było sporo cięcia drewna!
sylwia pilowanie dzieciurodziny majsterkiwarsztaty basia
Było wymierzanie tak drewna jak i sznurów!

alicja karmniki warsztaty basia majsterkowanie warsztaty

Było wiercenie otworów!

wiertarka karmnik warsztatyWarsztaty Basia dziuryA na koniec ozdabianie karmników!
karmniki dzieci maloanie warsztaty karminkOczywiście we wszystkim pomagali rodzicie, którym przypomniało się jak to kiedyś podobnie bawili się na ZPT!
rodzice warstzaty karmnikalicja karmniki warsztaty
Dzięki takiej zabawie dzieciaki poznały postawy stolarstwa.
A po cichu, w tajemnicy wykonywały jeszcze jeden prezent: specjalną tablicę na notatki dla Janka. By pokazać jak działa upcycling wszystkich gości poprosiłyśmy by przynieśli jakąś swoją stara plastikową zabawkę, figurkę, muszelki z nad morza czy szyszki.
alicja dzieci majsterki
Dzięki temu rama tablicy została zrobiona z dziesiątek małych figurek przyklejonych klejem na gorąco a potem pomalowanych żółtym sprejem.
klejenie tavlica warsztaty
dzieci warsztaty majsterki
Po pracy zaś przyszedł czas na klasyczną imprezę,: tort, śpiewanie „Sto lat!”, tony słodyczy, wręczanie prezentów, kolejne słodycze, bieganie do łazienki (a kto u nas był ten wie, że jak przypili to naprawdę trzeba biegać :)), oglądanie prezentów i jeszcze trochę słodyczy.

tort warsztaty majsterki
Oczywiście wspólnie wręczyliśmy też prezent wykonany przez dzieciaki!

rama warsztaty sylwia
Dzieciaki po zabawie wyszły naprawdę wybawione i do tego każde ze swoim własnym karmnikiem.
warsztaty dzieci karmniki

Chyba to fajny sposób na uczczenie urodzin.
Jeżeli więc szukacie pomysłu na alternatywna imprezę nie tylko dla dzieciaków, bo odbywały się u nas już nawet wieczory panieńskie to odezwijcie się! ([email protected] lub privem na Facebooku)

Po świątecznej przerwie wracamy też do naszych Owtartych Weekendów,
Masz mebelek do naprawienia lub renowacji, a może marzy Ci się jakiś projekt z palety, ze skrzynek lub po prostu z drewna?

Wpadnij do nas! Skorzystaj z naszej pracowni, z narzędzi tak tych tradycyjnych jak i elektronarzędzi, z bejc, wosków, lakierów, farb, klejów, politur i innych cudownych materiałów! Przy okazji poznamy się, pogadam, napijemy kawy i fajnie spędzimy czas.
Najbliższy Otwarty Weekend już w przyszłym tygodniu 5/6 II. 
Będziemy dla Was otwarte od 10 do 18. Miło będzie jeżeli wcześniej do nas napiszecie, bo po konsultacji nad projektem możemy lepiej się przygotować.

Cennik prac w naszej pracowni: 

1 godzina (ze sprzętem i materiałami – bez tkanin) – 15 zł 

4 godziny -50 zł 
8 godzin – 80 zł 
2 dni (2 x 8 godzin) – 150 zł 

Adres pracowni: ul. Mińska 65, II p. lok. 246. Wejście od ul. Chodakowskiej (vis a vis stacji Orlen, przed duży parking – pytajcie ochroniarza wskaże kierunek).
Zapraszamy!

Wasze M.

 

 

Wszystkie zdjęcia zrobił Jakub Skorupski. Zajrzyjcie na jego fanpage SkorupskiFoto.

0 Udostępnij