Igrzyska DIY z Majsterkami. Zapraszamy do Poznania!

Nie będziemy rzucać młotem ani podnosić ciężarów. Jeśli szermierka to tylko z pędzlem w dłoni, a jeśli kombinacja to raczej kolorystyczna niż norweska. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie. Zapraszamy na pierwsze w Polsce Igrzyska DIY z Liberon do Poznania. Uczestników tej wyjątkowej imprezy czekają majsterkowe konkurencje, duża porcja fachowej wiedzy i fantastyczne nagrody.

Ruch DIY rośnie w siłę, dlatego postanowiłyśmy zorganizować wspólnie z marką Liberon imprezę dla najważniejszych przedstawicieli i miłośników tego trendu w Polsce. Nie taką zwykłą imprezę – lecz prawdziwą olimpiadę majsterkową. Wszystkich szczegółów nie możemy Wam jeszcze zdradzić. Ale rąbka tajemnicy uchylamy już dziś.

Szykujemy dwudniowe atrakcje. Igrzyska rozpoczną się 1 marca w piątek, a finał z nagrodami odbędzie się dzień później.

Gdzie? W Poznaniu. A konkretnie w odrestaurowanym budynku przedwojennej poznańskiej drukarni. To chyba nie przypadek, że ze starymi drukarniami nam po drodze. Wszak nasza pracownia mieści się właśnie PRL-owskim zakładzie, który zdołał wyprodukować ponad 100 mln książek.  Concordia, bo o tym budynku mowa, ma znacznie dłuższą historię, sięgającą pierwszej połowy XIX w. Dziś mieści się tu pierwsze w Polsce prywatne centrum designu i kreatywności. Uczestnicy igrzysk przez dwa dni będą w tej zabytkowej, cudnie odrestaurowanej przestrzeni nieopodal Dworca Głównego w Poznaniu szkolić swoje umiejętności z zakresu renowacji i ozdabiania mebli oraz aranżacji i fotografii wnętrz.

Będzie okazja do tego, aby się poznać, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, trochę porywalizować, a przede wszystkim spędzić miło czas. Będą dodatkowe, pozamajsterkowe atrakcje 😉

Jeśli chodzi o część merytoryczną, to w czasie dwóch dni wykłady i warsztaty poprowadzą prawdziwe gwiazdy. Czwórka z nich to reprezentanci świata DIY, mistrzowie odnawiania mebli i niesamowitych metamorfoz, czyli:

  • Aneta Bukowska – Autorytet w dziedzinie odnawiania mebli w tradycyjnym stylu, zawodowo zajmuje się renowacją antyków i prowadzeniem warsztatów. Wie wszystko o politurach, lakierze, bejcach i woskach! Autorka bloga Starych Mebli Czar.
  • Małgorzata Budzich – pasjonatka, która nie jedną cyklinę już w życiu ostrzyła. Swoimi pomysłami na odnawianie mebli dzieli się z czytelnikami na blogu Odnawialnia.pl. O drewnie i jego oczyszczaniu wie już prawie wszystko.
  • Paweł Machomet – architekt wnętrz i wykładowca na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Po godzinach „rzuca okiem” na perełki meblarstwa i dzieli się wiedzą na blogu RzućPanOkiem.pl.
  • Monika Tyszczak – właścicielka pracowni emTePlace, pasjonatka rękodzieła, założycielka jednej z najprężniej działających grup na Facebooku dotyczącej odnawiania mebli: „OIOM- Oddział Intensywnej Odnowy Mebli”.

Oprócz nich warsztaty z uczestnikami poprowadzi dwóch znakomitych fotografów:

  • Rafał Meszka – uznany fotograf, który regularnie współpracuje między innymi z magazynem KUKBUK, magazynami wnętrzarskimi i uznanymi na całym świecie markami komercyjnymi. Oprócz fotografii wnętrz jego pasją są zdjęcia podwodne. Jego prace można podziwiać na stronie meszka.com To właśnie Rafał robił naszą majsterkową sesję, którą tak uwielbiamy 🙂
  • Piotr Motrenko – fotograf amator, który szturmem zdobywa warszawskie (i nie tylko) salony. Jeden z głównych akredytowanych fotografów targów Warsaw Home. Pracował dla wielu marek wnętrzarskich w tym między innymi dla BoConcept. W sieci swoje prace pokazuje TUTAJ.

Spotkanie poprowadzą Majsterki, czyli my – Barbara Sowa, Sylwia Czubkowska i Alicja Rzeczkowska – tak, tak, trochę formalności nie zaszkodzi, w końcu tak rzadko piszemy tu pod nazwiskiem, że pewnie połowa czytelników bloga pojęcia nie ma, czyją wesołą twórczość czyta 🙂

Chcemy na to wydarzenie ściągnąć makersów i najważniejszych blogerów z naszego podwórka oraz dziennikarzy zainteresowanych ruchem „Zrób to sam”. Spodziewajcie się więc zaproszeń w skrzynce.

Ale przyznajemy, nie wszystkich przecież jeszcze znamy, więc zachęcamy też do kontaktu i przysyłania zgłoszeń! Macie fajnego bloga, profil na Instagramie czy konto na Pintereście, kręci was DIY, fotografia albo urządzanie wnętrz? Piszcie do nas na adres [email protected]

W czasie igrzysk swoją najnowszą linię farb zaprezentuje Liberon, oficjalny organizator i sponsor główny imprezy. Dodatkowo partnerami wydarzenia są Jysk i Tesa.

O szczegółach konkurencji i o nagrodach napiszemy już wkrótce. Dla tych, którzy będą chcieli z nami spędzić te 2 fantastyczne dni organizator gwarantuje nocleg, także o nic nie musicie się martwić.

Stay tuned!

Wasze M.

0 Udostępnij