WOŚP: Licytuj książkę i warsztaty z Majsterkami!

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za tydzień! WOŚP to taka nadzwyczajna rzecz, fenomen na skalę nie tylko krajową, ale światową. Bo choć mogą być wokół akcji Jurka Owsiaka różne zawirowania i polityczne kontrowersje, to jednak jednoczy ona co roku miliony podzielonych na co dzień Polaków i przypomina nam wszystkim, co jest w życiu ważne.
Nie chodzi o bicie kolejnych rekordów w wysokości zebranych pieniędzy, ale o to, by każdy z nas dał z siebie choć odrobinę innym.

Efekty są fenomenalne, bo w ciągu 26 lat szpitale otrzymały od WOŚP aparaturę za blisko 800 mln zł. Głównie oddziały dziecięce (m.in. pediatria, neonatologia, onkologia, nefrologia, reumatologia, intensywna terapia), ale od kilku lat również geriatria. W tym roku Orkiestra gra dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Majsterki od serca

Obok zbiórek pieniedzy jest jeszcze jedna świetna forma, jaką można wesprzeć WOŚP. Na Allegro licytowane są Rzeczy od Sercaczyli przedmioty, czasem bardzo prywatne, ważne dla dającego, często także samodzielnie zrobione albo wymagające poświęcenia im czasu oraz pracy.

W tym roku wybór jest ogromny. Sporo celebrytów, aktorów, artystów naprawdę mocno się postarało i można kupić (i pomóc dzieciakom) takie cuda jak polonez od Filipa Chajzera, medal za przebiegniecie nowojorskiego maratonu od Krzyśka Gonciarza czy winyl z edykacją Muńka Staszczyka.

My też chciałybyśmy mieć choć skromny wkład w tę świetną akcję i dlatego mamy dla Was propozycję: na Allegro jest do wylicytowania coś prosto od naszych serc, czyli zestaw nasza książka oraz warsztaty z renowacji mebli w naszej pracowni. Link do aukcji znajdziecie TUTAJ.

Nie tylko można wpłącić na szczytny cel ale dodatkowo też mieć z tego sporą frajdę dla siebie.

Mebel na warsztat

Podczas warsztatów (termin do uzgodnienia z nami) będziemy wspólnie odnawiać drewniany mebel (przynosimy swój własny, lub jeżeli nie macie nic odpowiedniego, dostaniecie coś fajnego od nas) w rodzaju krzesła, niewielkiego stolika czy szafeczki.

Wyjdziecie od nas nie tylko z odnowionym meblem, ale bogatsi o wiedzę na temat podstaw tradycyjnej renowacji mebli (oczyszczania, napraw, bejcowania, politurowania lub woskowania) ale także łączenia starych z nowoczesnymi technikami (malowaniem farbami kredowymi, szablonami, geometrią, czy wykorzystaniem materiałów specjalnych jak tapety czy tkaniny).

Ale warsztaty to nie tylko nauka, to także możliwość kreatywnego, ciekawego spędzenia czasu. Poznania fenomenlanych ludzi, którzy do nas wpadają, wypicia z nami kawy, zjedzenia wspólnie lunchu. Co więcej po warsztatach razem z poradami z naszej książki można będzie kontynuować zajawkę na majsterkowanie.

Tak więc nie żałujcie pieniędzy, otwórzcie serca i portfele i licytujcie dla WOŚP.

Przegląd fajnych aukcji

Ale to nie koniec majsterkowo-rzemieślniczo-DIY-owych aukcji dla WOŚP.

Świetne są te propozycje, w których ludzie wystawiają samych siebie, a właściwie swój czas i umiejętności. U Kasi z bloga KlinikaDIY możecie wykupić indywidualne, przeprowadzone w domu warsztaty z szycia, Anna Sudol autorka wegańskiego bloga Grochem o Garnek ugotuje dla wygranego specjalny obiad, a radny Michał Wiatr przyjedzie i samodzielnie porąbie drewno na opał.

Jest też ogromny wybór naprawdę pięknych samodzielnie wykonanych mebli od serca.
Darek Stolarz zaoferował do wylicytowania kreatywny stolik dla dzieciaków, którego zrobienie pokazywał na swoim kanale. Od Rob in Wooda można zdobyć świetny, pomysłowy wieszak.
Oczarowało nas też przepiękne drewniane lustro wykonane przez Mateusza z Light my fire, który jak się okazuje jest mistrzem nie tylko upcyclingowych lamp.

Niezłą akcję zorganizowały Wyrobki czyli Kamila i Wojtek Wyrobkowie, którzy od kilku lat specjalizują się w renowacji mebli. Razem z kabaretem Łowcy B. przygotowali cały zestaw takich mebli inspirowanych łowickimi wzorami. I teraz można je wylicytować. Nasze serca skradła komoda ze swetrowymi misiami.

A na koniec jest też aukcja, w której same weźmiemy udział. Do wylicytowania jest spersonalizowany multitool od MyGift DNA. Jaka Majsterka oparła by się sprzętowi w którym jest na raz nóż, śrubokręt krzyżowy i płaski, otwieracz do butele, piła, pilnik, przecinak do drut, kombinerk, młotek i wszystko z wygrawerowanym specjalnym napisem.

Tak więc, nie ma co dłużej czekać tylko ruszajcie na Allegro i grajcie razem z WOŚP.

 

Siema!

Wasze M.

 

 

 

0 Udostępnij